ایده‌هایی برای تعیین پاداش در روش Crowdfunding

ایده‌هایی برای تعیین پاداش در روش Crowdfunding

ایده‌های پاداش برای این مدل از تامین مالی بسیار زیاد هستند. اما برای اینکه خود را از بقیه متمایز کنید، این 10 ایده عالی در مورد تعیین پاداش را مطالعه کنید تا به روشی واقعاً بی‌نظیر از طرفدارن‌تان تشکر کنید!

  1. با آنها به روز باشید

زمانی که به هواداران خود اجاره می‌دهید که از آخرین اخبار فعالیت شما با خبر باشند واقعاً می‌تواند به آنها کمک کند احساس کنند که جزئی از چیزی خاص هستند و جزئی از یک کل بودن خود انگیزه‌ی بسیار قوی برای خیلی از افراد می‌باشد. به عنوان مثال، ارسال خبرنامه های ایمیل به طور منظم یا حتی ارسال قطعه ای از نمونه پروژه شما می تواند طرفداران شما را پر از احساس خوشنودی کند. حتی ممکن است بخواهید پرشورترین هواداران خود را برای ناهار به دفتر خود دعوت کرده و در مورد پیشرفت پروژه خود به صورت حضوری صحبت کنید!

  1. پوشاک و لوازم جانبی هدیه دهید

طراحی چیزی که هواداران شما بتوانند با افتخار بپوشند، روش دیگری برای نشان دادن قدردانی شماست. از کلاه های سفارشی گرفته تا پیراهن، کاپشن، لوازم الکتریکی و بسیار  لوازم و وسایلی که می توانید به هواداران خود به عنوان پاداش همراهیشان هدیه دهید!

  1. فلش مموری مخصوص

ایده جالب دیگر این است که  تعدادی فلش مموری را را با کارهایی از پروژه خود پر کنید ( عکس، فیلم، مصاحبه با مدیران، محتوای خاص و مانند آنها) و ارسال آنها به طرفداران برتر شما. هر کدام را برای یک لمس خاص و شخصی تر بی نظیر کنید!

  1. توجه متفاوت

راه دیگر برای پاداش دادن به پشتیبانان شما این است که به آنها توجهی خاص داشته باشید. برای مثال در یکی از محتواهای خود آنهارا نام ببرید، نامشان را فریاد بزنید یا هر کار خلاقانه دیگری یا میتوانید در شبکه های اجتماعی آنهارو دنبال کنید و حتی یک کامنت برای هوادارانتان ممکن است ارزش خاصی داشته باشد.

  1. سورپرایز در مهمانی

اینکه عده ای از هوادارانتان را به یک مهمانی با پیتزا و بستنی دعوت کنید میتواند اتفاق فوق العاده ای باشد، یا برای هواداران خیلی خاص میتوان پیشنهاد داد خود شما به مهمانی آنها روید.

  1. اهدای اعتبار و یا حق عضویت

برای هواداران وفادار و متعهد، ایده عالی دیگر این است که اعتبار واقعی آنها را در وب سایت خود رایگان کنید و یا کد تخفیف هدیه دهید. برای یک خواننده این مثال میتوان بلیط صندلی ویژه کنسرت باشد. انجام این کار یک روش عالی برای تشکر از آنها به روشی ملموس و ایجاد انگیزه در دیگران برای ادامه پشتیبانی از فعالیت شما است.

  1. در کسب و کار خود شریک کنید

اگر می خواهید آدرنالین هوادارانتان به جریان بیفتد، برگزاری جلسه کاری برای آنها می تواند یک ایده جالب باشد. برخی از طرفداران را به دفتر خود دعوت کنید، قوانین را وضع کنید، از مشکلات بگویید، ایده های پیش رو را مطرح کنید و از آنها مشاوره و همراهی بخواهید این یک راه عالی برای درگیر شدن فعالانه با پشتیبانان شما است و به آنها فرصتی داده می شود تا تیم شما را ملاقات کنند و در این روند با اهمیت دیده شدن از آن لذت ببرند.

  1. کبوتر نامه‌رسان

بله، ممکن است قدیمی به نظر برسد، اما یادداشت های دست نویس روشی منحصر به فرد برای ایجاد یک حس قابل لمس شخصی برای نشان دادن قدردانی شما هستند، هرگز قدرت یادداشت یک نامه بر روی یک کاغذ زیبا را دست کم نگیرید.

  1. الو، سلام

سعی کنید با برخی از پشتیبانان خود شخصاً برای یک گفتگوی سریع 20 تا 30 دقیقه ای تماس بگیرید. می توانید در مورد وضعیت پروژه خود بحث کنید، نکاتی را به اشتراک بگذارید، بازخورد بخواهید، یا فقط در مورد چگونگی روز آنها صحبت کنید!

  1. محتوای خاص

نکته آخر اینکه یک ایده پاداش واقعاً منحصر به فرد و جالب برای ایجاد جوایز، تولید اینفوگرافی شخصی برای اختصاصی ترین پشتیبانان شما است که جزئیات شخصی در مورد آنها و نحوه پشتیبانی آنها از پروژه شما را نشان می‌دهد. مشخص کردن زمان همراهی، میزان حمایت، دست آورد های شما و زمانی که برای یک نفر از مخاطبانتان میگذارید میتواند دیوانه کننده باشد. این کار یک روش عالی است که نه تنها از یک راه خاص از آنها تشکر می‌کنید، بلکه به آنها انگیزه می‌دهید تا همچنان به صورت مداوم حامی و مدافع شما باقی بمانند.

نکته آخر:

هر چقدر بیشتر به طرفداران خود توجه کنید ایجاد انگیزه بیشتری برای پشتیبانی از خود خواهید کرد.

ارزش ایجاد کنید، بزرگترین طرفدارانتان را خبر کنید و به شکل جدید به کسب درآمد بپردازید.

ساخت صفحه و یک ماه استفاده رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *