ماباتو محلی برای کشف نیست.

ورود به دنیا و هر فضای تازه ای حس کنجکاوی را در ما به شدت تحریک می‌کند.

به نظر شما چه چیز باعث شد تا کریستوف کلمب برای کشف مکان ناشناخته‌ای کیلومترها سفر کند؟

بنابراین حس کنجکاوی و تلاش برای کشف ناشناخته‌ها عامل هایی بوده‌اند که انسان را در طول تاریخ به این سطح از تکامل و پیشرفت رسانده‌اند.

اما آیا فقط ناشناخته‌ها را می‌توان در دنیای فیزیکی و قابل لمس جستجو کرد؟

خیر، چرا که پیشرفت تکنولوژی، اختراع ابزار و پیدایش کامپیوترها، چنین تفکری را به کلی تغییر داد.

 کامپیوترها که در ابتدا کارشان انجام محاسبات ساده ریاضی بود، امروزه به وسایلی تبدیل شده‌اند که هر انسانی با استفاده از آن می‌تواند، دنیایی مخصوص به خود داشته باشد و بسازد.

ناشناخته‌ها و چیزهایی را کشف کند که به آن‌ها علاقه دارد و برای رسیدن به آن‌ها برنامه‌ریزی کند.

درست مانند جهانی که در آن زندگی می‌کنیم این دنیای ساختگی نیز پر از قاره‌ها، جزیره‌ها و ناشناخته‌ها است. با این تفاوت که برای یافتن آن‌ها شما دیگر نیازی به کشتی، هواپیما و قطار ندارید.

پیدایش اینترنت و امکان سفر در فضای آنلاین :

در حقیقت اینترنت همان وسیله‌ی نقلیه‌ی ما در این دنیا برای سفرکردن و کشف ناشناخته‌ها است.

در حال حاضر شما می‌توانید با روشن کردن رایانه شخصی یا لپ تاپ خود و اتصال به اینترنت، وارد قطار سریع‌السیری شوید که در کمترین زمان ممکن شما را به مقصد موردنظرتان می‌برد.

ناشناخته‌ها در این دنیای ساختگی چه هستند؟

برخلاف جهان ما در این دنیای ساختگی ناشناخته‌ها ابزارها، وبسایت‌ها، نرم افزارها و اپلیکیشن‌ها هستند که روزانه با تعداد بیشماری از آن‌ها سر و کار داریم.

اگر بخواهیم منصفانه بگوییم، این ناشناخته‌ها هرگز شباهتی با ناشناخته‌های دنیای فیزیکی ندارند اما به طور کلی می‌توان آن‌ها را از یک جنس در نظر گرفت.

ماباتو محلی برای کشف نیست :

با گذشت زمان و دسترسی آسان به اینترنت شاید امروزه به ندرت بتوان ناشناخته‌ای در این دنیا پیدا کرد و همه‌چیز کاملا شناخته شده هستند.

برای مثال اگر در شرایط کنونی شبکه اجتماعی‌ای دیگری به بازار عرضه شود، افراد بسیاری وجود دارند که با فضا و محیط چنین ابزاری کاملا آشنا هستند.

همانطور که در حال حاضر دیگر کسی برای کشف قاره آمریکا تلاشی نمی‌کند.

در دنیای ماباتو هیچ‌چیز ناشناخته‌ای برای شما وجود ندارد.

تنها چیزی که می‌تواند برای شما ناشناخته باشد، یافتن روش کسب درآمدی است که برای شما مناسب است، چگونه از مهارت، توانایی، اجتماع افرادی که در کنار خود دارید، فعالیت ارزشمندی که انجام می‌دهید، درآمد مستمر و ماهانه‌ای داشته باشید.

در حقیقت زمانی که شما متوجه می‌شوید از چه مهارت‌هایی می‌توانید برای کسب درآمد استفاده کنید، از چه فضایی می‌توانید برای این کار استفاده کنید، تازه زمان آن فرا می‌رسد که با توجه به وضعیت فعلی، وسایل موردنیاز سفرتان به دنیایی شناخته شده را آماده کنید.

استفاده از تبلیغات یک درمان موقت :

در شرایط کنونی افراد بسیاری برای کسب درآمد از مهارت، توانایی و فعالیت ارزشمند خود، از روش‌هایی مانند تبلیغات استفاده میکنند.

به همین دلیل وجود یک فضای مناسب برای تحقق چنین هدفی برای این افراد بسیار مهم و حیاتی است. اما در این میان افرادی هم هستند که با وجود چنین بسترها و پلتفرم‌هایی برای کسب درآمد از طریق فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند، هنوز هم با محدودیت‌های فراوانی مواجه هستند.

بنابراین اگر بخواهیم صادقانه بگوییم تلاش‌ها در زمینه‌ی ایجاد چنین فضاهایی، به اندازه‌ی کافی مناسب نبوده است.

ما در پلتفرم ماباتو این امکان را برای هر شخصی با هر هنر و توانایی ایجاد کرده‌ایم، تا بتواند با استفاده از آن‌ها دیگر نیازی به گرفتن تبلیغات و جذب حامی مالی نداشته باشد.

آیا در این دنیای ساختگی و دنیای فیزیکی ما هنوز کریستوف کلمب‌هایی وجود دارد؟

بله. در این دنیای ساختگی و فیزیکی ما هم می‌توان اشخاصی را یافت که هنوز هم در تلاش برای یافتن ناشناخته‌ها هستند.

امروزه در دنیای فیزیکی ما کشف ناشناخته‌ها شکل‌های تازه‌ای پیدا کرده است. مستندسازان، گردشگران و افرادی که به نقاط مختلف جهان سفر می‌کنند مانند جد بزرگوار خود به دنبال کشف ناشناخته‌ها هستند.

و در این دنیای ساختگی اشخاصی وجود دارند که با سفر در دنیای مختلف پیام‌رسان‌ها، نرم افزارهای موبایل و کامپیوترها، در تلاشند تا با کشف ناشناخته‌ها ابزار جدیدتری ابداع کنند.

در حقیقت این افراد با انجام چنین کاری اولین ساکنان ناشناخته‌های این دنیاهای ساختگی به حساب می‌آیند.

به عنوان مثال افرادی را در نظر بگیرید که صرفا برای ارسال پیام به دوستان و همکاران خود از پیام‌رسان‌ها استفاده می‌کنند و اشخاصی که در دنیای پیام‌ر‌سان‌ها مشغول جستجو هستند.

بنابراین تصور کنید که اگر کریستوف کلمب هم مانند مسافری از محل قاره آمریکای کنونی عبور می‌کرد، هرگز قاره آمریکایی کشف نمیشد.

سخن پایانی ، نتیجه‌گیری :

الزاما کریستوف کلمب بودن موفقیت ما را تضمین نمی‌کند و گاهی استفاده از تجربیات و یافته‌های دیگران می‌تواند به ما کمک کند تا در زمان تصمیم‌گیری برای آینده خود، چه مهارت‌های بیاموزیم، چگونه برنامه‌ریزی موفقی داشته باشیم و چگونه در این مسیر به طور مداوم فعالیت کنیم.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *