چگونه از جامعه مخاطب خود کسب درآمد کنید؟

کسب درآمد از جامعه‌ی مخاطبان شاید کاری دور از ذهن باشد اما هرگز کاری غیرممکن نیست. چرا که با تولید محتواهایی باکیفیت، جالب و جذاب که توجه هرکسی را به خود جلب می‌کند، ایجاد جامعه‌ای از مخاطبان مشتاق و وفادار که به حوزه فعالیت شما علاقمند هستند کار بسیار ساده‌ای خواهد بود.

سوال اصلی افرادی که با چنین موضوعی برای اولین بار مواجه می‌شوند این است که چگونه می‌توانند محتواهای ارزشمند، باکیفیت و مفیدی را در اختیار مخاطبان و کاربران اینترنت و فضای آنلاین قرار بدهند تا به مخاطبان واقعی آن‌ها تبدیل شوند.

در حقیقت این سوال بزرگ یک بخش کلیدی و بسیار مهم در خود دارد. اینکه چگونه و با استفاده از چه روشی می‌توانیم طوری عمل کنیم که هر یک از این هدف‌ها یکدیگر را تقویت کنند و هرگز توجه و تمرکز روی یکی از اهداف، رسیدن به هدف دیگر را مختل کند.

سرمایه‌گذاری روی محتوا برای جذب مخاطب :

طبیعتا مفهوم سرمایه‌گذاری روی این موضوع و کسب درآمد از طریق جامعه‌ی مخاطبانی که در اختیار دارید بسیار متفاوت با مفهوم سرمایه‌گذاری سنتی و استراتژی شرکت‌ها و کسب و کارهایی است که در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کنند.

یکی از تفاوت‌های اساسی مدل سرمایه‌گذاری با شرکت‌ها و کسب و کارهای فعال در این حوزه این است که چنین شرکت‌هایی بیشتر تمایل دارند تا به کسب و کارهایی کمک کنند تا به موفقیت برسند. اما سرمایه‌گذاری شما با این هدف انجام می‌شود که با تولید محتواهای باکیفیت جامعه‌ای از مخاطبان برای خود ایجاد کنید.

در نتیجه در این دو نوع از سرمایه‌گذاری سرمایه‌ای که شما در اختیار دارید محتواهای‌تان است و سرمایه‌ای که شرکت‌های سرمایه‌گذاری در اختیار دارند پول است.

چه روش‌هایی برای کسب درآمد از جامعه مخاطبان وجود دارد ؟

برطبق تحقیقات و مطالعات انجام شده در شرایط کنونی افراد بسیاری در سراسر جهان به اهمیت این موضوع پی برده‌اند که پول و درآمد داشتن چه تاثیری می‌تواند روی زندگی آن‌ها داشته باشد، به همین دلیل دنبال فرصت‌هایی هستند تا درآمد خود را افزایش بدهند.

یکی از روش‌های پیش روی این افراد برای افزایش درآمد، کسب درآمد از جامعه‌ی مخاطبانی است که آن‌ها در اختیار دارند. البته در این روش هرگز میزان و وسعت این جامعه مخاطبان اصلا چندان اهمیتی ندارد. در حقیقت در این روش کسب درآمد آن چیزی که اهمیت دارد، نحوه تعامل و نوع ارتباطی است که شما با آن‌ها برقرار می‌کنید.

کجاها می‌توانید از طریق جامعه مخاطبان‌تان درآمد داشته باشید ؟

در حال حاضر از این شیوه‌ی کسب درآمد به اشکال مختلفی برای کسب درآمد استفاده کرد. که شاید شناخته‌شده‌ترین آن‌ها دریافت حق اشتراک‌هایی از مخاطبان‌تان در ازای دسترسی به تعداد مشخصی محصولات، خدمات و محتواها باشد.

در ادامه رایج‌ترین روش‌های کسب درآمد از جامعه مخاطبان را به شما معرفی خواهیم کرد و هریک از آن‌ها را به‌طور مفصل مورد بررسی قرار می‌دهیم.

۱- کسب درآمد از مخاطب برای انجام یک پروژه :

یکی از ابتدایی‌ترین روش‌های کسب درآمد این روش است. در حقیقت یکی از روش‌های مناسب برای کسب و کارها و افرادی است که می‌خواهند سرمایه خود را برای اجرا و پیاده‌سازی‌های ایده‌های جدید افزایش بدهند.

جدا از اینکه پروژه‌ی شما در چه زمینه و حوزه‌ای است، استفاده از این روش نه تنها می‌تواند به شما کمک کند تا بودجه‌ی خود برای اختصاص دادن به آن پروژه را افزایش بدهید، بلکه باعث می‌شود که مخاطبان‌تان بیشتر تشویق شوند که به شما پول پرداخت کنند.

پروژه‌های شما می‌توانند خرید وسیله‌ای برای فعالیت‌تان باشد که برای مخاطبان‌تان این مزیت را دارد تا به محتواها، محصولات و خدمات باکیفیت‌تری از سمت شما دسترسی داشته باشند. بنابراین در کل پروژه‌ای می‌تواند برای شما موفق باشد که برای مخاطبان‌تان مفید باشد و به خوبی نیاز آن‌ها را برطرف کند.

۲- برگزاری کلاس و دوره‌های آموزشی :

یکی از روش‌های کسب درآمد از جامعه‌ی مخاطبان برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی است. در این روش شما محتواهایی مرتبط با نیاز مخاطب در شرایط کنونی تولید می‌کنید و در آن‌ها راهکارها و روش‌هایی مناسب را به مخاطبان‌تان آموزش می‌دهید که می‌توانند از آن‌ها برای رفع نیاز و حل مشکل خود استفاده کنند.

در کنار استفاده از این روش، همراه کردن مخاطب با فعالیت موردنظرتان و نظرسنجی از آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا محتوای آموزشی را در اختیار آن‌ها قرار بدهید که واقعا به آن نیاز دارند. بنابراین چنین کاری باعث می‌شود تا مخاطب به نوعی خود را جزئی از فعالیت شما بداند و در تعامل بیشتری با شما داشته باشد.

به همین دلیل در این روش تعامل و برقراری ارتباط موثر با مخاطب، این حس را ایجاد می‌کند که به کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی آنلاین شما به چشم یک محیط آزاد نگاه کند و هرگز دچار استرس‌ها و فشارهای روانی حاصل از کلاس‌های حضوری را نداشته باشد.

۳- تبدیل چیزهای بی ارزش به محصولات ارزشمند :

یکی از پرطرفدارترین روش کسب درآمد از جامعه مخاطب تولید محصولاتی ارزشمند و آموزش راهکارهایی برای تبدیل مواد بی‌ارزش به محصولات ارزشمند است. به عنوان مثال در این شیوه از کسب درآمد شما می‌توانید به مخاطبان‌تان آموزش بدهید که چگونه می‌توانند با ساده‌ترین چیزهایی که در اختیار دارند آن‌ها را به ابزار و وسایلی تبدیل کنند که در زندگی روزمره‌ی خود به آن نیاز دارند.

۴- برگزاری رویدادهای اجتماعی :

برگزاری رویدادهای اجتماعی یکی از رایج‌ترین روش‌های کسب درآمد از جامعه مخاطب است. موضوعات مختلفی می‌تواند سوژه‌ای برای برگزاری رویدادهای شما باشد.

به عنوان مثال پرداختن به مسائل و مشکلات مردم جامعه‌‌ای که در آن زندگی می‌کنید می‌تواند سوژه‌ای مناسب برای رویدادهای شما باشد. اما صرفا پرداختن به مسائل و مشکلات روز جامعه سوژه‌ی جذابی برای برخی مردم نباشد. بنابراین در زمان استفاده از این روش بسیار مهم است که موضوع رویداد شما آنقدر برای مخاطب جذاب باشد و به نوعی موضوع رویداد شما دغدغه‌ی افراد بسیاری باشد تا توجه مخاطب را به خود جلب کند.

کسب درآمد از جامعه مخاطب، ماباتو :

پلتفرم ماباتو تلاش می‌کند تا با فراهم کردن فضایی مناسب راهکار و پاسخ مناسبی را پیش روی افرادی قرار بدهد که می‌خواهند در فضای آنلاین و اینترنت از جامعه مخاطبان خود کسب درآمد کنند.

در حقیقت در پلتفرم ماباتو هر شخصی با هر تعداد از مخاطب و هر نوع محتوایی می‌تواند با ایجاد یک صفحه‌ی اختصاصی و تعیین تعدادی حق اشتراک‌های ماهانه این امکان را داشته باشد تا از جامعه مخاطب خود کسب درآمد کند.

شیوه و مدل درآمدی در پلتفرم ماباتو به این صورت است که شما می‌توانید از طرفداران و جامعه مخاطب خود در سایر پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی دعوت کنید که این بار صفحه‌ی شخصی شما در پلتفرم ماباتو را دنبال کنند و در ازای دسترسی به محتواها و برای حمایت از فعالیتی که انجام می‌دهید، حق اشتراک‌های ماهانه‌ای را دریافت کنید.

برای ثبت نام و شروع فعالیت در پلتفرم ماباتو کلیک کنید.

سخن پایانی، نتیجه‌گیری :

در حال حاضر یکی از شناخته‌شده ترین روش‌های کسب درآمد از جامعه مخاطب، دریافت حق اشتراک در ازای دسترسی به تعداد مشخص و معینی محتوا است.

بنابراین حضور در پلتفرم ماباتو و استفاده از این روش فرصت مناسبی برای شما خواهد بود تا یک منبع درآمد جدید برای خود ایجاد کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *