چگونه از موسیقی درآمد آنلاین داشته باشم؟

در طول تاریخ هیچ چیز به اندازه‌ی اینترنت بر روی صنعت موسیقی تاثیرگذار نبوده است.

امروزه اینترنت نقش اساسی در زندگی موزیسین‌های بی‌شماری ایفا می‌کند. همچنین باوجود همه‌گیری کرونا در سال‌های اخیر، شرایط طوری برای این افراد رقم خورد که برای اولین بار، اینترنت تنها گزینه‌ی موزیسین‌ها برای ارتباط با طرفدارانشان باشد.

البته در حال حاضر حقیقت نگران کننده‌ی دیگری که موزیسین‌ها با آن مواجه هستند، نامعلوم بودن زمان برگزاری مجدد اجراهای زنده، کنسرت‌ها، تورها و جشنواره‌های موسیقی است.

چرا که بخش زیادی از درآمد این افراد حاصل از انجام چنین فعالیت‌های بوده است. اگر تا به حال برای کسب درآمد به عنوان موزیسین از اینترنت تلاشی نکرده‌اید، همین امروز به فکر آن باشید.

روش‌های کسب درآمد آنلاین از موسیقی :

راه‌اندازی یک وبسایت شخصی :

اگر یک وبسایت ندارید، برای خود یک وبسایت شخصی در اینترنت ایجاد کنید.

در حقیقت با انجام چنین کاری، فضایی در اختیارتان قرار می‌گیرد که کنترل بر عهده‌ی شما خواهد بود و می‌توانید مستقیما قطعات موسیقی خود را به طرفداران‌تان بفروشید.

علاوه براین با وجود دسترسی به داده‌ها و اطلاعاتی مانند ایمیل یا شماره تلفن طرفداران‌تان، شانس خود برای موفقیت در طولانی مدت را بالاتر ببرید.

در حقیقت با استفاده از این اطلاعات شما می‌توانید آخرین آثار تولید شده‌ی خود را اطلاع رسانی کنید، قطعاتی که در آینده تولید می‌شوند را معرفی کنید و در مورد سایر فعالیت‌های‌تان با آن‌ها گفتکو داشته باشید.

نکته مهم : مشکلی که در راه اندازی یک وبسایت شخصی کارآمد، با آن رو به رو خواهید شد، هزینه بالای پیاده سازی خواهد بود.

وبسایت‌های فروش قانونی موسیقی :

یک طرفدار واقعی هرگز مانند اشخاصی دیگری که آثار موزیسین‌ها را روزانه و بدون پرداخت هزینه‌ای از اینترنت دانلود می‌کنند، با شما رفتار نخواهد کرد.

بنابراین نه تنها استفاده از چنین سرویس‌هایی به شما کمک می‌کند تا به عنوان یک موزیسین حرفه‌ای شناخته شوید بلکه این امکان را به شما می‌دهد تا بازخوردهای طرفداران‌تان را به خوبی تجزیه و تحلیلی کنید.

انتشار آثار خود در سرویس‌های استریم آنلاین موسیقی :

در حال حاضر اکثر مردم تمایل دارند تا آهنگ موردعلاقه‌ی خود را از طریق سرویس‌های استریم آنلاین

گوش کنند.

پس این کار باعث میشود تا آثار شما در دسترسی مخاطبان بیشتری قرار بگیرد و طرفداران بیشتری را جذب فعالیت‌تان کنید.

در حقیقت با انتشار آثار خود در چنین سرویس‌هایی شما می‌توانید از امکانات ویژه‌ای مانند نمایش پیش تولید آثار، تبلیغات صوتی و امکانات مربوط به ایجاد لیست‌های موسیقی استفاده کنید.

کسب درآمد از طریق تامین مالی جمعی (Crowdfunding) :

اگر فعالیت شما طرفداران خاص و ویژه‌ای دارند که حاضر هستند در ازای حمایت از شما پول پرداخت کنند، استفاده از شیوه‌ی تامین مالی جمعی (Crowdfunding) گزینه‌ی بسیار مناسبی برای شما است.

رمز موفقیت شما در هنگام استفاده از چنین روشی، ایجاد شور و انگیزه در طرفداران‌تان است. برای این کار می‌توانید آن‌ها را در جریان اتفاقات پشت صحنه‌ی فعالیت خود قرار بدهید یا در زمان تولید آثارتان آن‌ها را با خود همراه کنید.

ماباتو :

هر موزیسینی در پلتفرم ماباتو می‌تواند آثار خود در اختیار مخاطبان خود قرار بدهد و ضمنا ارتباط موثرتری با آن‌ها برقرار کند.

در حقیقت با استفاده از این سرویس هر موزیسین می‌تواند برای کسب درآمد آنلاین به عنوان موزیسین از روش تامین مالی جمعی (Crowdfunding) استفاده کند.

به این صورت که طرفداران موزیسین‌ها می‌توانند در ازای حمایت از فعالیت موزیسین موردعلاقه‌ی خود ماهانه پول پرداخت کنند.

برای ساخت صفحه و شروع فعالیت کلیک کنید.

فروش حق عضویت و حق اشتراک :

یکی دیگر از سختی ‌های کسب درآمد آنلاین به عنوان موزیسین، جریان‌های درآمد غیرقابل پیش‌بینی آن است.

به عنوان مثال اگر در یک بازه‌ی زمانی، طرفداران و مخاطبان شما در ازای دسترسی به آثارتان به شما پول پرداخت کنند، تضمینی وجود نخواهد داشت که این پرداخت‌ها در ماه‌ها و روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد.

بنابراین در کنار این سختی‌ها روش فروش حق عضویت و حق اشتراک با ثبات‌ترین و قابل پیش‌بینی‌ترین روش کسب درآمد آنلاین برای موزیسین ها شناخته می‌شود.

برای مثال در پلتفرم ماباتو هر موزیسین می‌تواند در زمان انتشار آثار خود، حق اشتراک‌هایی را برای آن‌ها تعیین کند و در ازای دسترسی به آثار خود این حق اشتراک‌ها را از طرفدارانش دریافت کند.

بلیط فروشی آنلاین :

با وجود اینکه مکان‌های عمومی مختلفی در سراسر جهان به دلیل همه‌گیری کرونا تعطیل شده‌اند، علاقمندان موسیقی تمایل بیشتری دارند تا از موزیسین موردعلاقه‌ی خود آنلاین حمایت کنند.

بنابراین استفاده از سرویس‌های پخش موسیقی آنلاین، می‌تواند به شما کمک کند تا در زمان قرنطینه از فعالیت خود نیز کسب درآمد کنید.

سخن پایانی ، نتیجه‌گیری :

هرگز این تصور را نداشته باشید که باید تمام روش‌های بالا را انجام بدهید. چرا که ممکن است تعدادی از این روش‌ها برای شما مناسب باشد.

در ابتدای راه از روش‌هایی استفاده کنید که در حال حاضر بهترین نتیجه را برای شما دارند.

بدیهی است که عمل به روش‌های بالا درآمدی متناسب با درآمد شما در زمان فروش فیزیکی آلبوم‌های موسیقی یا برگزاری کنسرت نخواهد داشت اما می‌تواند تا حد زیادی آن‌ را پوشش بدهد.

اما صنعت موسیقی پیوسته در حال رشد است، بنابراین نباید به سادگی هر کدام از شیوه‌های کسب درآمد بالا را نادیده بگیرید یا از آن‌ها صرف نظر کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *