به عنوان موزیسین درآمد خوبی از طریق ماباتو داشته باشید

چگونه به عنوان یک موزیسین در ماباتو درآمد خوبی داشته باشید؟

فروش آلبوم‌های موسیقی و ابزارهای متنوع یکی از اولین راه‌هایی است که به ذهن بسیاری از گروه‌های موسیقی می‌رسد، اما آیا گزینه بهتری وجود ندارد؟

در این مقاله، ما به شما پنج روش و راه مختلف برای کسب درآمد معرفی می کنیم که تک تک آنها پیش از این امتحان شده و جواب خود را پس داده‌اند.

ما از موسیقیدان‌های خارجی که پیش از این، این راه را رفته‌اند پرسیدیم: (به عنوان یک موسیقیدان، به غیر از فروش رکورد های پر فروش از چه روش های دیگری کسب درآمد کرده اید؟)

به عنوان موزیسین درآمد خوبی از طریق ماباتو داشته باشید

  1.  Future sunsets: پشت صحنه های جذابی تهیه کنید و به عنوان پیشنهاد بر روی سایت قرار دهید.

گروه موسیقی future sunsets ، یک گروه راک هستند که در کانال یوتیوب خود کلیپ هایی از نواختن قطعات خود و دیگران را منتشر می کنند . این گروه به طرفدارانی که به آنها هزینه های کمکی پرداخت می کنند اجازه دسترسی به صحنه هایی از پشت صحنه تهیه سازی این کلیپ ها را می دهند.

طرفدارانی که با مشاهده هر کلیپ یک دلار پرداخت می‌کنند توانایی دسترسی به کلیپ های ویژه ، کلیپ های پشت صحنه و خبر های جدید در ارتباط با گروه را دارند.

طرفداران همچنین می‌توانند با پرداخت هزینه‌های بیشتر برای هر کلیپ به محتواهای خاص‌تری نیز دسترسی پیدا کنند. برای مثال می‌توانند کاتالوگ‌های این گروه را به راحتی دانلود کنند و یا در گفتگوهای آنلاین دورهمی حضور داشته باشند و یا حتی دعوت شوند تا به پیدا کردن اسم جدید برای آلبوم کمک کنند.

گروه موسیقی future sunsets هم اکنون هشتاد و پنج طرفدار دارند که برای هر ویدئو یوتیوب آنها مبلغ 1200 دلار پرداخت  می‌کنند.

به عنوان موزیسین درآمد خوبی از طریق ماباتو داشته باشید

  1. Maria z : ویدئو های مصاحبه اختصاصی برای طرفداران قرار دهید

یکی دیگر از راه‌هایی که می توانید بوسیله آن از طرفداران خود کسب درآمد داشته باشید این است که به آنها اجازه دسترسی به دورهمی‌هایی اختصاصی دهید. این چیزی است که Maria Z یک خوانند تک نفره با پنجاه هزار دنبال کننده در شبکه اجتماعی یوتیوب به ما جواب داد. او گفت که این دسترسی را می توان به طرفدارانی داد که حاضر هستند برای مشاهده هر ویدئو 10 دلار و یا بیشتر کمک مالی انجام دهند.

برای اینکار Maria از شبکه Google Hangout استفاده می کند و میزبان مصاحبه آنلاین با طرفدارانی است که خود آنها را انتخاب کرده است . طرفداران می توانند از موقعیت استفاده کرده و از او سوالاتشان را بپرسند و یا اطلاعات جدیدی در ارتباط با ویدئو های جدید پیدا کنند.

Maria همچنین به تعداد محدودی از طرفداران بلیت‌های رایگان کنسرت های آنلاین خود را هدیه می دهد.

Maria هم اکنون برای هر ویدئو که بر روی صفحه یوتیوب خود قرار می دهد بیش از 140 دلار درآمد کسب می‌کند.

به عنوان موزیسین درآمد خوبی از طریق ماباتو داشته باشید

  1. تیلور هولبروک می گوید: به طرفداران دسترسی زودرس به آهنگ ها را بدهید

تیلوراز کار کردن به عنوان یک چوب بر به یک موزیسین تمام وقت مستقل برای تشکیل زندگی تبدیل شد. تیلور اولین تک آهنگ خود را به نام ( بوسه ی مرا بدزد) دوسال پیش منتشرکرد، که او را تبدیل به هنرمندی کرد که به عنوان هنرمند مستقل برروی بیلبورد رفت.

از آن موقع، تیلور حرفه ی مستقل خودرا توسط درامد هایی که از طرفدارانی که پول می پردازند بدست اورده، پشتیبانی کرده است، طرفدارانی که در مقابل حمایتشان محتوا، فیلم و به روزرسانی انحصاری دریافت می‌کنند.

یکی از پکیج‌های خاص تیلور دسترسی زودرس به اهنگ هایی است که خود نوشته است. طرفدارانی که  برای هرکار او مانند فیلم یوتویوب یا اهنگ، 10 دلار می پردازد، می توانداهنگ تیلور را به محض تولید بشنوند.

او هم چنین اینکه چرا آهنگ‌ها را می‌نویسد و داستان پشت هر یک را به اشتراک می گذارد. او حتی از طرفدارن خود نصیحت نیز می‌گیرد مانند ترتیب آهنگ‌ها در البوم!

طرفداران می‌توانند در سطوح مختلف شراکت کنند از 1 دلار برای هر قطعه کار تا 100 دلار! طرفدارانی که 1 دلار می‌پردازند دسترسی به اپدیت‌های انحصاری و آهنگ‌های منتشر شده را کسب می‌کنند. طرفدارانی که 100 دلار می‌پردازند، در قسمت پایانی و تشکرات انتهای هر ویدیو ذکر می‌شوند و یا فیلم تبریک تولد شخصی دریافت می‌کنند.

تیلور 1300 طرفدار دارد که حداقل یک دلار برای هر قطعه‌ی کاری می‌پردازند.

به عنوان موزیسین درآمد خوبی از طریق ماباتو داشته باشید

  1. نیت مینگارد می‌گوید: (اجازه دهید طرفداران‌تان همان قدر که می‌خواهند برای موسیقی شما هزینه کنند)

یک راه که نیت مینگارد به عنوان یک موزیسین از آن درآمد کسب می‌کند، اینگونه است که به طرفداران خود اجازه می دهد هر چقدر که می‌خواهند برای موسیقی پرداخت کنند. به جای اینکه برای هر قطعه یا آلبوم موسیقی هزینه‌ای مشخص قرار دهد، طرفداران می‌توانند انتخاب کنند که چه مقدار می‌خواهند بپردازند.

از نظرتئوری، طرفداران می‌توانند کم ترین پولی مانند یک صدم دلار بپردازند و یا به صورت رایگان آهنگ‌های نیت را دانلود کنند. اما هستند کسانی که از آنچه نیت ممکن بود برای موزیک خود تعیین کند، بیشتر می‌پردازند. این به طرفداران نیت این امکان را می‌دهد که از حرفه‌ی موسیقی او حمایت کنند. علاوه بر مدل نیت تحت عنوان (خود تعیین کنید که چقدر می پردازید)، او هم چنین به طرفداران خود که پول می‌پردازند امکان دسترسی زودرس به آهنگ‌های خود می‌دهد. طرفدارانی که هر ماه 3 دلار می پردازند زودتر از هر کس دیگری به آهنگ‌های او دسترسی پیدا می‌کنند. او هم چنین این طرفداران خود را در توییتر دنبال می‌کند.

طرفدارانی که هر ماه 5 دلار می پردازند، می‌توانند راجع به اینکه نیت دفعه بعد چه آهنگی را ضبط کند، رای دهند. طرفدارانی که ماهیانه 10 دلار می پردازند، می‌توانند در لایو هر ماه او که پرسش و پاسخ است شرکت کنند.

در حال حاضر نیت حدود 380 طرفدار دارد که حداقل 1 دلار در ماه به او می‌پردازند.

به عنوان موزیسین درآمد خوبی از طریق ماباتو داشته باشید

  1. مارینا می گوید: (مراسم های شام برای طرفداران برگزار کنید)

مارینا یک هنرمند موزیسین روسی – آمریکایی است با کمتر از 2000 دنبال کننده در یوتویوب. یک روش خاص که مارینا به عنوان یک موزیسین مستقل درآمد زایی می‌کند این است که ضیافت‌های شام روسی در منزل خود برگزار می‌کند که فقط طرفداران او که پول می‌پردازند می‌توانند شرکت کنند.

این مراسم شام به او این اجازه را می‌دهد که با طرفداران خود ارتباط داشته باشد و به سوالاتی که آنها راجع به حرفه‌ی او دارند پاسخ دهد. طرفداران می‌توانند هم چنین از مارینا و همسر او درخواست اجرای آهنگ کنند. مارینا هم چنین به طرفداران دسترسی به مستندات پشت صحنه را می‌دهد.

مارینا در حال حاضر بیشتر از 180 طرفدار دارد که ماهیانه حداقل 1 دلار می‌پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *