کسب درآمد آنلاین از نویسندگی

اگر نویسندگی را به نوشتن کتاب‌های چند صد صفحه ای و سراییدن اشعار بلند محدود و فعالیت به عنوان یک نویسنده را کاری بیهوده می‌دانید؛ خواندن این مقاله بسیار برای شما مضر خواهد بود.

چرا که در انتهای این مقاله، نه تنها نویسندگی را جز ۱۰ شغل برتر دنیا به حساب می‌آورید بلکه آن را در دسته‌ی شغل‌های پردرآمد قرار خواهید داد.

نویسندگی یک مهارت است، استعداد نیست :

نوشتن و تمرین مداوم، از جمله روش‌های موثر برای تقویت مهارت نویسندگی هستند.

به همین دلیل نوشتن مقاله یا متن‌های کوتاه و قرار دادن آن‌ها در یک وبلاگ شخصی یا وبلاگ سایر وبسایت‌ها و کسب و کارها، علاوه بر اینکه حس تعهد نسبت به فعالیت‌تان را در شما تقویت می‌کند، تمرین مفیدی برای داشتن نظم و انضباط است.

کسب درآمد آنلاین از نویسندگی :

در حقیقت شما می‌توانید از طریق نوشتن مداوم و انتشار مقالات و مطالب خود در فضای آنلاین، از نوشته‌های تان نیز درآمد داشته باشید.

البته انتخاب چنین رویکردی باعث می‌شود‌ که شما همزمان در حرفه‌ی خود پیشرفت کنید، مهارتتان در این شغل را افزایش بدهید و در آینده فرصت‌ها و موقعیت‌های شغلی جدیدی را تجربه کنید.

در این مقاله قصد داریم تا روش‌هایی را مورد بررسی قرار دهیم، تا هر شخصی بتواند با هر سطح دانشی نسبت به این مهارت، از نویسندگی آنلاین کسب درآمد کند.

نویسندگی سریع‌ترین راه برای کسب درآمد آنلاین :

نویسندگی سریع‌ترین راه برای رسیدن به کسب درآمد آنلاین است. چرا که شما برای انتشار هر محتوای دیجیتالی در فضای آنلاین نیاز دارید تا در ابتدا سناریو و متن مربوط به آن محتوا را بنویسید و سپس تصمیم‌گیری کنید که محتوای خود را در چه قالبی منتشر کنید.

به عنوان مثال ایمیل‌های اطلاع رسانی، مقالات خبری، مجلات آنلاین، پیامک‌های سرویس‌های تبلیغاتی، همگی نمونه‌هایی از کاربرد نویسندگی محتوا در فضای آنلاین هستند.

نویسنده محتوا :

در حقیقت نویسنده محتوا فردی است که تعیین می‌کند، چگونه متن یک مقاله در ارتباط با موضوعی خاص نوشته شود، در اینستاگرام چه پستی منتشر شود و یا متن مربوط به موضوع یک محتوای ویدیویی چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

بنابراین اگر در حوزه‌ی نویسندگی توانمند هستید و یا با فعالیت در فضای آنلاین آشنا هستید، چرا از مهارت خود برای داشتن یک درآمد اضافی حداقل ۱ میلیون تومانی استفاده نمی‌کنید؟

روش‌های کسب درآمد آنلاین از نویسندگی :

شاید به دلیل اینکه از نویسندگی برای کسب درآمد از طریق تبلیغات کلیکی خسته شده‌اید، به دنبال شیوه و روش جدیدی برای کسب درآمد آنلاین از نویسندگی باشید.

البته ممکن است خود شما هم با روش‌هایی برای کسب درآمد آنلاین از نویسندگی آشنا باشید. اما در این مقاله روش‌هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که بیشتر بر روی مهارت نویسندگی شما تمرکز دارند نه بر روی مهارت‌های بازاریابی.

۱- راه‌اندازی وبلاگ :

وبلاگ نویسی یا در حقیقت راه‌اندازی وبلاگ شخصی یکی از اولین راه‌ها برای کسب درآمد آنلاین از نویسندگی است. چرا ؟

به دلیل اینکه راه‌اندازی وبلاگ به شما کمک می‌کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن، از نویسندگی آنلاین کسب درآمد کنید.

اگر شناخت کافی نسبت به وبلاگ‌ها ندارید، وبلاگ بستر و فضایی است که کاربران فضای آنلاین و نویسندگان می‌توانند افکار و دانش خود را با مخاطبان‌شان به اشتراک گذاشته و نیز با نوشتن مقالاتی برای کسب و کارهای مختلف، کسب درآمد آنلاین داشته باشند.

در حقیقت با راه‌اندازی وبلاگ، این فرصت برای شما وجود خواهد داشت تا افراد بیشتری با مهارت و توانایی شما در نویسندگی آشنا شوند و ضمنا در صورت انجام سایر فعالیت‌های نویسندگی مانند نوشتن مقالات تخصصی و وبلاگ نویسی، این خدمات را به مخاطبان خود نیز ارائه بدهید.

بنابراین وبلاگ را مانند یک بستر آنلاین در نظر بگیرید که می‌توانید در آن انواع استراتژی‌های کسب درآمد آنلاین را آزمایش کنید.

۲- نوشتن مقاله برای سایر وبلاگ‌ها :

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد آنلاین از نویسندگی، نوشتن مقاله و انتشار آن در سایر بسترهای و وبلاگ‌های میزبان است.

در این شیوه‌ی کسب درآمد، صاحبان وبلاگ‌ها کسب و کارهای دیگری هستند که این امکان را برای نویسندگان فراهم می‌کنند تا با ارسال مطالب، مقالات و پست‌های وبلاگ خود و در صورت تایید شدن، محتواهای خود را بر روی وبلاگ این کسب و کارها قرار بدهند.

۳- فعالیت در شبکه‌های اجتماعی :

به دلیل داشتن کاربران فراوان از جمله کسب و کارها و افرادی که برای کسب و کار خود به دنبال فردی مسلط بر یک مهارت خاص هستند، به عنوان یک نویسنده‌ی توانمند فعالیت در شبکه‌های اجتماعی گزینه‌ی بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

با استفاده از این کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی شما می‌توانید با افراد جدیدی ارتباط برقرار کنید و ضمنا از سایر امکاناتی که این فضاها در اختیار شما قرار می‌دهند برای معرفی هرچه بهتر فعالیت خود یا دیگران استفاده کنید.

به عنوان مثال لینکدین (LinkedIn) یک شبکه اجتماعی مخصوص به فعالیت کسب و کارها و استارتاپ‌ها است.

به دلیل اینکه اغلب کاربران و افراد حاضر در این شبکه اجتماعی را کسب و کارها و استارتاپ‌ها تشکیل می‌دهند، لینکدین فضای مناسبی برای نویسندگانی است که به تازگی از فعالیت قبلی خود منصرف شده‌اند و به دنبال تجربه‌ی محیط و چالش‌های تازه‌ای هستند.

ادمین شبکه‌های اجتماعی :

ساده‌ترین شیوه‌ی کسب درآمد از فعالیت در  شبکه‌های اجتماعی برای نویسندگان، ادمینی یا گردانندگی پیج‌ها و صفحات داخل این شبکه‌های اجتماعی است.

امروزه کسب و کارهای فراوانی نیاز دارند که فعالیت مستمر، آنلاین و به روزی در شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام، توییتر و فیس‌بوک داشته باشند.

به همین دلیل و وجود حجم کاری بسیار، کسب و کارها نیاز به شخصی دارند که وظیفه‌ی ادمین شبکه‌های اجتماعی را بر عهده بگیرد.

به عنوان مثال انتشار پست در شبکه‌های اجتماعی، پاسخ به دایرکت‌ها و کامنت‌ها و نظارت بر عملکرد کسب و کار در هر یک از شبکه‌های اجتماعی از جمله مهم‌ترین وظایف ادمین است.

۴- کسب درآمد مستقیم از دنبال کننده ها :

جدیدترین و بهترین راهی که ما به شما پیشنهاد میدهیم، کسب درآمد از بزرگترین طرفدارانتان است.

شما با استفاده از امکاناتی که در پلتفرم ماباتو خواهید داشت، میتوانید برای دنبال کنندگان خود چندین سطح اشتراکی با محتوا و جوایز متفاوتی تعریف کنید و کسب درآمد قابل قبولی داشته باشید.

برای مثال شما میتوانید، با به اشتراک گذاشتن مقالات و متن های ارزشمند خود به صورت ماهانه داخل یک سطح، از طرفداران ویژه خود دعوت کنید برای دسترسی به این محتوا از شما حمایت کرده و اشتراک ماهانه را خریداری کنند. اگر 10هزار دنبال کننده داشته باشید که فقط 10% از آن‌ها، طرفدار ویژه صفحه ماباتو شما شوند و ماهانه مبلغ 10 هزار تومان پرداخت کنند، در پایان هر ماه درآمد شما معادل 10 میلیون تومان خواهد بود. حال تصور کنید با در اختیار داشتن ابزاری مانند پلتفرم ماباتو، با کمی خلاقیت چه درآمد شیرینی خواهید داشت.

برای آشنایی بیشتر با ماباتو کلیک کنید

سخن پایانی ، نتیجه‌گیری :

در این مقاله روش‌هایی را مورد بررسی قرار دادیم که هر نویسنده‌ای می‌تواند از آن‌ها برای کسب درآمد آنلاین استفاده کند.

اما این به شما و نوع فعالیت‌تان بستگی دارد که کدام یک از این روش‌ها را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه و بیشترین درآمد را برای شما داشته باشد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *