تجربیات ارزش آفرینان موفق

این ارزش آفرینان چگونه توانسته‌اند به موفقیت برسند؟ – بخش دوم

11- سازماندهی تان را سرگرم کننده کنید:

Alejandro Costello  را ملکه برنامه‌ریزی نامیده‌اند. او می‌گوید: (سازماندهی کردن به غیر از یک بازی نیست!) سازماندهی به این معنا نیست که یک هفته تمام خونه‌تان را بریز و دوباره بچینید یا دو ساعت از روز را صرف برنامه ریزی کارهای روزانه تان کنید.مهمترین قسمت هایی را که بیشترین تاثیر را در زندگیتان دارد پیدا کنید و ابتدا آنها را سازمان دهید.وقت وانرژی خود را جایی که ارزش دارد خرج کنید و خودتان را با کارهایی که در دراز مدت تاثیر آنچنانی برایتان ندارند غرق نکنید.

تجربیات ارزش آفرینان موفق

12- موانع را از بین بردارید:

Mark Twain می‌گوید: (موانع همان چیز های هستند که وقتی به آنها برخورد میکنید چشم از هدف تان بر میدارید!) به طور مثال میتوان به صدای رسیدن یک ایمیل و یا یک پیامک اشاره کرد. یعنی چیز هایی که می توانند شما را از کاری که مشغول آن هستید دور کنند. از بین بردن اینگونه موانع به سرعت رشد شما کمک بسیاری می کند و به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید زمان خود را برنامه ریزی کنید.

13- اطراف خود را خلوت کنید:

شلوغی و هرج و مرج دوست شما نیست! فرقی نمیکند محل کارتان باشد، کیف پولتان و یا اتاق خوابتان. Francine Jay می‌گوید: (خانه شما محل زندگی شما است! نه صرفا محلی برای قرار دادن وسایل!). یک فضا را در نظر بگیرید و پنج وسیله که از آنها هیچ استفاده‌ای نمی‌کنید را از این فضا خارج کنید. این کار را تکرار کنید تا جایی که تمام وسایل باقی مانده برای شما و کارتان مفید و معنی‌دار باشد.

تجربیات ارزش آفرینان موفق

14- برنامه هایتان را با طرفدارانتان به اشتراک بگذارید:

 Angela Anderson یکی از ارزش آفرینان سایت  PATREON است که بیش از 2000 دنبال کننده دارد و به آنها شیوه نقاشی و طراحی با اکرلیک را آموزش می دهد. با اینکه کارهای او منظم و سازمان یافته است میتواند برای خود اوقات فراقت نیز داشته باشد زیرا طرفداران خود را از قبل در جریان میگذارد! او درباره ی آخرین مسافرتش می گوید: (طرفدارانم مرا بسیار حمایت میکنند. هر زمان تصمیم به استراحت چند روزه میگیرم چک میکنم تعهداتم را در پترئون انجام داده باشم!) پس همین الان همان جدول برنامه ریزی که درست کرده اید را با طرفدارانتان به اشتراک بگذارید. آنها دوست دارند بدانند که کی منتظر محتوای جدید باشند و شک نکنید از صراحت شما درباره ی زمان استراحتتان قدردانی میکنند. کافیست فقط حواستان باشد بد قول نشوید.

15- حضور فعال داشته باشید:

ما اینجا درباره ی کار و بیزنس صحبت میکنیم، پس تمامی صفحات مجازی شما مانند صفحهmabato ،Facebook   Instagram و غیره باید مرتب باشند. پس زمانی را صرف این شبکه ها کنید و مطالب و محتوا های قدیمی را از این صفحات پاک کنید،  عکس ها و  پست های جدید تر بگذارید و صفحه خوش آمد گویی خود را تنظیم نمایید بنابراین طرفدارانتان بهترین حالت کنونی شما را میبینند. Nathan W.Morris می گوید: (دائما زندگی خود را تصحیح کنید. چرا که شاهکار شما همین است!)

تجربیات ارزش آفرینان موفق

16- امور مالی خود را دائما مدیریت کنید:

مدیریت پول هایتان با استفاده از نرم افزارهای مناسب امکان پذیر است. ابزار های مختلفی مانند پارمیس یا نیوو، کیف پول و غیره به شما کمک می کنند تا هزینه های خود را مدیریت کرده تا و به اهداف مالیتان برسید. همچنین بانکی که پول هایتان را در آنجا سرمایه گذاری کرده اید به احتمال زیاد نرم افزاری برای مدیریت پولتان دارد که به شما کمک میکند هزینه هایتان را سازمان دهی و طبقه بندی کنید. Dave Ramsey می گوید: (مدیریت یعنی به پولتان بگویید کجا برود، به جای آنکه همیشه از خود بپرسید که پول هایتان کجا رفته اند.!) در حین سازماندهی به امورتان از امور مالی غاقل نشوید.

17- جایی برای همه چیز:

Benjamin Franklin می گوید: (یک فضا برای همه چیز وهر چیزی سر جای خودش!) به این فکر کنید که چه چیز هایی هستند که در ایمیل، کلید ها، کیف، تلفن، کفش و غیره برای شما مشترک هستند! شما باید اجسامی را که هم مرتبط هستند را کنار یکدیگر قرار دهید و نظم را به آنها اختصاص دهید.

18- تخت خود را مرتب کنید:

آیا میدانید که ناخدای بزرگ William H.McCarven در ارتباط با درست کردن تخت چه گفته است؟ او گفت: (اینکار به شما کمی حس غرور می دهد و شما را تشویق می کند تا در طول روز فرد مفیدتری باشید و کارهای دیگرتان را نیز انجام دهید. و در پایان روز یک کاری که باید انجام میدادید تبدیل به چند کار انجام شده میشود.) مرتب کردن این قسمت کوچک از زندگیتان، روز شما را به درستی آغاز می کند و به شما کمک می کند تا فردی منظم و سازمان یافته تر باشید!

تجربیات ارزش آفرینان موفق

19- دست به کار شوید:

هرگز نگویید که فلان کار را فردا انجام میدهید! مرتب بودن یعنی هر کاری که الان باید انجام شود را انجام دهید! استفاده درست از زمان به شما اجازه می دهد تا جلوی زمان های از دست رفته را بگیرید. Mel Robbins ملکه اینکار است و برای خود یک قانون به نام 5 ثانیه درست کرده است که بسیار ساده و قابل اجراست! از 5 به 1  بشمارید: 5 4 3 2 1 و سپس کاری که می خواهید انجام بدهید را شروع کنید.

20- برنامه ریزی را به یک عادت تبدیل کنید:

Zig Ziglar می گوید: (مردم معمولا می گویند که جملات انگیزشی ماندگار نیستند. خب حمام رفتن هم اثر همیشگی ندارد! برای همین است که روزانه باید انجام شود!) همین موضوع در ارتباط با نظم و سازمان یافتن نیز صادق است. باید تبدیل به یک عادت روزانه شود تا بتوانید اثراتش را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *