تجربیات ارزش آفرینان موفق

این ارزش آفرینان چگونه توانسته‌اند به موفقیت برسند؟ – بخش اول

ارزش آفرینان دوست دارند برای دیگران مفید باشند. با موزیک، کلمات و یا حتی هنرشان!

اما آیا این به این معناست که ما ارزش آفرینان باید تمام عمر خود را بدون برنامه ریزی و نامرتب سپری کنیم؟ نه لزوما!

ما در این مقاله تجربیات ارزش افرینان سایت پترئون که نمونه خارجی سایت ماباتو است برای شما فراهم کردیم تا با استفاده از آنها فعالیت خود را سازمان دهی کنید و یا حتی راه های خلاقانه‌تری را برای این کار پیدا کنید.

تجربیات ارزش آفرینان موفق

1- جدول برنامه ریزی درست کنید:

این راه یکی از بهترین روش های ممکن برای دسته بندی کارها و ایجاد اولویت بندی مناسب است که به شما کمک می کند تا کار های بسیار مهم را فراموش نکنید. John Whale یکی از ارزش آفرینان سایت پترئون است که در ارتباط با این موضوع می گوید: (زمان ارزشمند ترین دارایی ماست! مهم نیست که شما از سایت پترئون به صورت تمام وقت استفاده می کنید و یا پاره وقت، برنامه ریزی و درست کردن یک جدول برای رسیدن به اهدافتان یکی از اصلی ترین کارها است.)

2وسایل دور و اطرافتان را مرتب کنید:

Marie Kondo که با ارائه تکنیک هایی برای مرتب کردن وسایل خانه و لباس شهرت بسیاری بدست اورده در این باره می گوید: (مرتب کردن وسایل اطرافتان به شما آرامش ذهنی میدهد تا بتوانید به افکارتان سازمان دهید. هر روز چند دقیقه قبل خواب را به جمع کردن وسایلتان اختصاص دهید و یا ظرف ها را بشورید! با اینکار ذهن شما مرتب تر و در نتیجه خلاق تر خواهد شد!)

تجربیات ارزش آفرینان موفق

3- تصویر ذهنیتان را بیان کنید:

آیا به این فکر کرده‌اید که دوست دارید کسب و کارتان تا سال دیگر همین موقع چه قدر پیشرفت کرده و به کجا رسیده باشد؟ داشتن یک دید، می‌تواند کمک بزرگی برای دست یابی به بزرگترین اهداف و آرزوها باشد. پیاده کردن افکارتان روی کاغذ کمک می‌کند مسئولیت پذیرتر باشید! صحت این قضیه را میتوان در صحبت‌های Oprah مشاهده نمود: (بهترین و بالاترین اهداف ممکن را برای زندگیتان درنظر بگیرید! چرا که زندگی شما به چیزی تبدیل می‌شود که اکنون به آن فکر می‌کنید!)

4- چک لیست درست کنید:

John Stewart همواره دیدگاه منحصر به فردی درباره ی درست کردن چک لیست داشته، حتی زمانی که طعنه میزند: (من فیلم های فضایی بسیاری نگاه می کنم…. اغلب قسمت های جنگ ستارگان. حتی Han Solo و Chewie (کاراکتر های این فیلم) هم چک لیستی برای کارهایشان دارند!)

تجربیات ارزش آفرینان موفق

اگر Han Solo به چک لیست نیاز دارد، شما نیز نیاز دارید، دوستان من! می خواهید احساس رضایت کنید؟ یک چک لیست روزانه برای خود تهیه کنید. کاری انجام داده اید که درون لیست نبوده؟ اشکالی ندارد! آن را به لیست اضافه کنید بعد کنار آن یک تیک بزنید. این روش یکی از بهترین راه هایی است که می‌توانید بوسیله آن منظم بمانید و زمانی که چک لیست خود را بررسی میکنید حس دستیابی به اهدافتان را برایتان به ارمغان می‌آورد.

تجربیات ارزش آفرینان موفق

5- نکته برداری کنید:

تا می توانید از مباحث مختلف نکته برداری کنید و آن ها را به گونه ای قرار دهید که بتوانید در آینده آنها را مرتب کرده و در کنار یکدیگر قرار دهید. بسیاری از مردم هنوز از دفترچه یاداشت برای نت برداری استفاده می‌کنند. اما اگر شما به دنبال وسیله ای مدرن تر هستید Evernote گزینه بسیار مناسبی است که به شما کمک می‌کند محتویات خود را دسته بندی کنید تا بعدها بهتر و آسانتر به آنها دسترسی داشته باشید و تنها ابزاری برای یادداشت شنیده‌ها و افکارتان نیست. امکانات زیادی را در اختیار شما قرار میدهد.

6- در ارتباط باشید:

Melyssa Griffin یکی از ارزش آفرینان بسیار موفق است! او معتقد است که هر ارزش آفرینی باید یک لیست ایمیل یا پیام از مخاطبان خود ذاشته باشد. می دانید چرا؟! (چون شبکه های اجتماعی برای رشد یک تجارت سودآور بسیار مهم و ضروری هستند! آنها شما را به مخاطبانتان متصل میکنند و اجازه میدهد بخش هایی از زندگیتان را با آن ها به اشتراک بزارید و بازید سایتتان را افزایش دهید. اما این یک اشکال بزرگ دارد شما همیشه نمیتوانید آن را کنترل کنید!! لیست مخاطبان به شما کمک میکند تا بتوانید آن ها را کنترل کنید این یه معنای تغییر رویه نیست! ممکن است شما یه هفته به مسافرت بروید و نتوانید پست بگذارید، بنابراین به طرفدارانتان پیامی ارسال میکنید که این هفته توانایی انتشار پست را ندارید. ان ها حتما استقبال میکنند.

تجربیات ارزش آفرینان موفق

7- ذهن خود را سازماندهی کنید:

با کمی مراقبت و یوگا می توانید ذهن خود را از هر چیزی خالی کنید. استفاده از تمام این ابزار های به شما اجازه می دهد که ذهن آرام تری داشته باشید و راحت تر بر روی موارد مختلف تمرکز کنید. اگر افسردگی دارید، در گذشته زندگی می کنید. اگر اضطراب دارید، در آینده زندگی می کنید. اگر آرامش دارید در حال حاضر زندگی می کنید!

8- برای صبح ها برنامه ثابتی داشته باشید:

Rachel Hollis یکی از بهترین نویسندگان مجله The New York Times است. او به شدت به برنامه های روتین صبحگاهی باور دارد و به همه پیشنهاد می کند تا صبح ها یک ساعت زودتر از زمان مورد نیاز بیدار شوند و این زمان را به خودشان اختصاص دهند. درس بخوانند، تمرین کنند، نوشیدنی مورد علاقه شان را بنوشند و برنامه روز را با خود مرور کنند. به این ترتیب احساس میکنند تمام بخش های زندگی شان سازماند یافته است.

تجربیات ارزش آفرینان موفق

9- با کیفیت برنامه بریزید:

برنامه ریزی کردن در واقع یک سرمایه گزاری است. چرا که برنامه ریزی و سازماندهی کردن  هر چیزی باید بتواند یه شما کمک کند تا سریعتر، مفید تر و با انرژی بیشتری کار کنید. Ralph Waldo Emmerson می گوید: (یک سیستم خوب راه موفقیت را کوتاه تر می کند.)

10- از انجمن های آنلاین (فروم) برای ارتباط با طرفداران استفاده کنید:

Kevin Morris  یکی از کسانی است که در سال گذشته پیشرفت بسیار زیادی کرد. او وقت خود را برای پاسخ دادن به سوالات طرفدارانش اختصاص داد، اما به مروراین کار برای او بسیار خسته کنند و دشوار شد. او با استفاده از ابزار انجمن گفتمان در پترئون توانست یک تالار گفتمان برای طرفدارانش بسازد که هم سوالاتنشان را بپرسند و هم بتوانند به دیگر سوالات پاسخ دهند به این ترتیب امکان پاسخ دادن به سوالات را برای تمام طرفدارانش ممکن ساخت. او می گوید: (زمانی که شما 2700 طرفدار در سایت patreon و 120000 دنبال کننده در YouTube داشته باشید، سوالات بسیاری از همه طرف به شما فرستاده می شود و جواب دادن به آنها به صورت تک به تک وقت بسیار زیادی را از شما میگیرد. اما الان با استفاده از تالار گفتمان حتی طرفداران قدیمی تر می توانند پاسخگو سوالات طرفداران جدید باشند و این موضوع بار بزرگی را از شانه های من برداشته است.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *