مرز میان کار و زندگی

چیزهایی که باید از ارزش آفرینان موفق یادبگیرید: مرز میان و کار زندگی

در صورتی که شما یک ارزش آفرین هستید به احتمال زیاد تا کنون با این پرسش روبرو شده اید که چگونه باید مرز میان زندگی معمولی و کار را مشخص کنید. تفاوتی نمی کند که تولید محتوای خود را به صورت تمام وقت و یا پاره وقت انجام می دهید، پیدا کردن مرز صحیح در هر شرایطی می تواند بسیار سخت باشد و از شما انرژِی بسیاری بگیرد. اما شما جز کسانی هستید که شانس این را پیدا کرده اید تا بتوانید از کمک های این مقاله استفاده کنید. این ماه ما تحقیقات بسیاری انجام داده ایم  و برای شما چهار مقاله نوشته ایم که می توانید با استفاده از آنها مرز مورد نظرتان را پیدا کنید و یا حداقل به آن نزدیکتر شوید.

مرز میان کار و زندگی

روزانه چه مقدار از زمانتان را می‌خواهید به سایت ماباتو اختصاص بدهید؟

تمام وقت :

ارزش آفرینانی که به صورت تمام وقت به تولید محتوا می پردازند همواره دارای یک مزیت بسیار بزرگ هستند! اونها رئیس خودشان اند. آنها می توانند هر لحظه ای که دوست دارند سر کار بروند و هر زمانی که دوست داشتند کار را ترک کنند و یا تجارت خود را به هر شیوه ای که صلاح می دانند مدیریت کنند. اگر به عنوان یک ارزش آفرین تمام وقت گاهی احساس می کنید که دیگر انرژی لازم را ندارید می توانید تلفن همراه خود را برای مدتی خاموش کنید و پس از چند روز استراحت دوباره به ادامه راه بپردازید.

مرز میان کار و زندگی

اما هر چند وقت احساس می کنید که بدلیل مشغله کاری از دنیای اطراف خود دور شده اید؟

برای joumana medlej، یکی از ارزش آفرینان خارجی، انتخاب صحیح پروژه‌های کاری به او اجازه ایجاد مرز مناسب میان زندگی و کار را داده است. در واقع اولین سوالی که در برخورد با هر پروژه‌ای از خود می‌کند این است : (آیا ارزشش را دارد؟)

او می‌گوید: (من به طرز وحشتناکی در انتخاب پروژه هایم دقیق هستم چرا که برای به پایان رساندن آنها باید زمان و انرژِی خیلی زیادی را صرف کنم و این انرژی و زمان به راحتی می توانند من را از زندگی عادی که عاشقش هستم دور کنند!)

مرز میان کار و زندگی

پاره وقت :

همچنین در نظر بگیرید که چه مقدار از طریق سایت ماباتو درآمد مالی دارید و با زمانی که به سایت اختصاص می دهید به صورت یک شغل برخورد کنید. در انتهای مسیر هرگز راه درست و غلطی برای ارزش آفرین شدن وجود ندارد و هیچ راه حلی نیز وجود ندارد که بتواند برای تمامی افراد موثر واقع شود. راهی که برای شخصی مفید است می تواند برای شخص دیگری مضر باشد و این موضوع بسیار طبیعی است! این بدین معنی نیست که هر راهی که الان پیش گرفته اید راه غلطی است و برای شما ضرر به همراه دارد بلکه گاهی نیاز است با ایجاد اندکی تغییرات در زندگی خود، کیفیت را بالا ببرید و به این نتیجه برسید که بهترین راه و مسیر زندگی برای شما چیست.

مرز میان کار و زندگی

اگر به صورت جانبی محتوا تولید می‌کنید:

در ابتدا شاید به نظر برسد ارزش آفرینانی که به صورت تمام وقت به تولید محتوا مشغول هستند بهترین گزینه را دارند اما به دلایل بسیاری اکثر مردم شیوه های دیگر را برای تولید محتوا انتخاب می کنند و واقعیت نیز چنین است که هیچ راه مشخصی برای رسیدن به بهترین نتیجه وجود ندارد. ساعت کاری، تکنیک، عادت ها، ساختار ها و شکل کار ممکن است همگی از عوامل تاثیرگذار باشند! و این در واقع نشان می دهد که هیچ راه درستی برای ارزش آفرین شدن وجود ندارد.

Irshad Karim  یکی از ارزش آفرینان خارجی است که در اینباره با او گفت و گو کرده ایم. او در ارتباط با این موضوع می گوید: (من هر روز سه شغل متفاوت دارم! شغل ثابت من در یک استدیو بازی سازی است و در کنار این کار با استفاده از سایت patreon نمونه خارجی ماباتو می توانم درس های جدیدی در ارتباط با نقاشی دهم و همچنین نقاشی های شاگردانم را بررسی و نقد کنم و همچنین بوسیله patreon مخصوص به خود می توانم درآمد داشته باشم.)

او اضافه می‌کند که در زندگی چیزی که اهمیت دارد حس خوب و کار خوب است و صرف زمان بیشتر در شروع یک پروژه می‌تواند در آینده به پیدا کردن مرز بین کار و زندگی کمک بیشتری بکند.

او می‌گوید: (در ابتدا که جامعه نقاشان در شبکه‌های اینترنتی بسیار کوچک بود، من وقت و انرژی بسیاری را صرف این کار می‌کردم)

مرز میان کار و زندگی

Hannah Witton به شما می‌گوید که چگونه وقت خود را مدیریت کنید :

(استراتژی اصلی من زمانی است که به سراغ کار های روزانه و لیست کاری انجام شده می روم! همه چیز باید یک تاریخی برای انجام داشته باشد!) با یک برنامه ریزی درست هانا تمام پیش نیاز های لازم جهت مرتب بودن را فراهم کرده است و او همچنین آگاه است که زمان اضافه ای که جهت مرتب کردن برنامه های روزانه اش صرف می کند به صورت چندین برابر در آینده برای او زمان ذخیره خواهد کرد.

او همچنین تقویم خود را با رنگ های مختلف تزئین می کند و به تمامی کارهای مد نظرش تاریخ اختصاص می دهد و به تیمش  نشان می دهد که چه زمانی، زمان خالی او است و او این زمان را فقط برای خودش صرف می کند!

آیا می‌توان میان کار و زندگی تعادل برقرار کرد؟

پاسخ کوتاه این است: بستگی دارد. برای بعضی از ارزش افرینان، این مسئله اصلا امکان پذیر نیست. چیزی به عنوان تعادل بین کار و زندگی فقط یک افسانه است،  در حد شعبده بازی. همه چیز به این بستگی دارد که بیاموزیم که چگونه چیزی را که در حال افتادن است بگیریم و باز به بالا بفرستیم.

اگر شما شعبده بازی می کنید، تعادل برقرار می کنید یا فشار زیادی را برای ارزش آفرینی کار خود متحمل می شوید، یک نفس عمیق بکشید! سعی کنید که سر در بیاورید که چه چیزی برای شما به بهترین شکل کار می کند و هیچ گاه دست از ارزش افرینی بر ندارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *