چگونه در ماباتو ظاهر شوید

چگونه در مورد ماباتو با طرفدارن‌تان صحبت کنید + هفت روش ساده

بسیاری از ارزش آفرینان برای افزایش تعداد طرفداران و افزایش مقدار حمایتی آن ها در “ماباتو” با مشکل مواجه میشوند و همچنین دوست ندارند با قرار دادن سطح های زیاد مخاطبین خود را گیج و دلزده کنند. با وجود اینکه صحبت با طرفداران و تشویق آنها به استفاده از “ماباتو” می تواند سخت تر از چیزی باشد که به نظر می رسد، اما اینکار برای رشد منابع مالی و افزایش تعداد طرفداران بسیار مهم و حیاتی است.

خبر خوب چیست؟

شما می توانید مخاطبان خود را با صفحه “ماباتو”  خود آشنا کنید! بدون آنکه نیازی به توضیح باشد و یا احساس کنید که دارید برای دریافت کمک از آنها خواهش می کنید. طرفداران شما دوست دارند بدانند که شما در وقت های خالی خود چه می کنید! برای همین است که صفحه فیس بوک شما را دنبال می کنند و یا پست های توییتر یا اینستای شما را دنبال می کنند. آنها دوست دارند بدانند که در پشت صحنه چه اتفاقاتی رخ می دهد و می خواهند زود تر از بقیه بدانند که چه زمانی محتوای جدید شما منتشر میشود. آنها دوست دارند از شما حمایت کنند تا بتوانید ارزش آفرینی کنید.

اول از همه مهم است بدانید که طرفداران شما بیشتر از چه طریقی شما را دنبال می کنند تا بتوانید با آنها در ارتباط باشید. برای شروع می توانید از شبکه های اجتماعی مختلفی مانند توییتر، فیس بوک، اینستاگرام و غیره استفاده کنید. همچنین از راه های ارتباطی دیگر غافل نشوید! راه هایی مانند وبلاگ، مصاحبه های حضوری و یا استفاده از ابزار های چت به شما خیلی کمک میکند. اما خیلی درگیر این مسائل نشوید! و در هر موقعیتی که هستید شروع به فعالیت کنید.

آخرین باری که صفحه “ماباتو”  تان را در شبکه های اجتماعی خود معرفی کردید کی بوده است ؟ هر شبکه ای به صورت ذاتی مدت زمانی مشخصی را نیاز دارد تا شما بتوانید نتیجه مطلوب از تبلیغ در آن را کسب کنید. پس زمانی که صفحه “ماباتو” را بر روی صفحه های اجتماعی خود منتشر میکنید، باید مزایای استفاده از آن را نیز عنوان کنید! کارهای بسیاری میتوانید انجام دهید تا مخاطبان تان تشویق شوند به صفحه “ماباتو” شما بیایند. در ادامه چند روش آورده شده تا بوسیله آنها بتوانید طرفداران خود را به بزرگترین طرفداران دنیا تبدیل کنید.

مثالهایی از ارزش آفرینان خارجی که در سایت پترئون مشغول به فعالیت هستند برایتان در زیر آورده ایم تا هرچه بهتر به تلاش و فعالیت خود بپردازید. پترئون در واقع نمونه خارجی پلتفرم ماباتو است. سالهای زیادی در حال فعالیت است و بسیاری از ارزش آفرینان را به موفقیت رسانده است.

این هفت روش عبارتند از :

۱- کاری را که در هر لحظه انجام می دهید را با آنها به اشتراک قرار دهید
هر زمان که پست جدیدی در صفحه “ماباتو” قرار میدهید در تمام صفحه های اجنماعی خود آن را اعلام کنید.
۲- از حامیان فعلیتان در “ماباتو” تشکر کنید
بله! ما می دانیم که شما به دنبال حامیان جدید هستید! اما فراموش نکنید که حامیان قبلی شما هستند که شما را به این نقطه رسانده اند!
۳- جوایز و مزایای شان را به آنها یادآوری کنید
به مخاطبانتان یادآوری کنید که با عضویت و حمایت از شما از طریق “ماباتو” از چه مزایا و هدایایی بهرمند میشوند.
۴- پشت صحنه ها را در اختیار حامیان “ماباتو” قرار دهید
۵- با یادآوری مزایای سطح های حمایتی بالا حامیان خود را ترغیب به حمایت هر چه بیشتر کنید
شما به احتمال زیاد بهترین مزایا را برای بهترین حامیانتان در نظر می گیرید! بهترین حامیان نیز کسانی هستند که بیشترین کمک های مالی را به شما می دهند!
۶- پیشرفت های خود در “ماباتو” اعلام کنید
اجازه دهید همه، نه فقط حامیان تان در “ماباتو”، بدانند که شما به یکی از اهداف خود رسیده اید، هدف تازه ای تعیین کرده اید و یا تغییراتی در سطح های خود ایجاد کرده اید.
۷- درخواست مستقیم
یکی از بهترین راه های جذب حامی این است که مستقیما بگوییم: لطفا من را در ماباتو حمایت کنید.

۱- کاری را که در هر لحظه انجام می دهید را با آنها به اشتراک قرار دهید

هر زمان که پست جدیدی در صفحه “ماباتو” قرار میدهید در تمام صفحه های اجنماعی خود آن را اعلام کنید. چه پست عمومی باشد و چه مخصوص گروه خاصی از حامیانتان! به مخاطبان خود اجازه دهید بدانند ارتباط با شما هنوز وجود دارد و قطع نشده است. تصویر زیر یک مثال بسیار خوب از Julia senaro می باشد. یک ارزش آفرین خارجی که بر روی صفحه توییتر خود منتشر کرده است.

( سلللللاااام من خبر های داغ مربوط به  آخرین موزیک ویدئو ام را در صفحه ” Patreon ” (نمونه خارجی ماباتو) به انتشار گذاشته ام – اگر از موسیقی، صدا، آهنگ و فعالیت های من خوشتان میاید، لطفا من را حمایت کنید.)

چگونه ماباتو را تعریف کنیم

Gabriel Guyer یک ارزش آفرین خارجی است. او نیز اخبار مرتبت  با آخرین پروژه اش را از طریق سایت patreon در دسترس طرفدارانش قرار می دهد : ( هم اکنون در دسترس است! کتاب های رنگ آمیزی من همین الان آماده ارسال هستند… با عضویت در قسمت طرفداران patreon میتوانید از تخفیف ویژه بهره مند شوید.)

چگونه ماباتو را تعریف کنیم

۲- از حامیان فعلیتان در “ماباتو” تشکر کنید

بله! ما می دانیم که شما به دنبال حامیان جدید هستید! اما فراموش نکنید که حامیان قبلی شما هستند که شما را به این نقطه رسانده اند! قدردانی از آن ها نه تنها احتمال قطع حمایتشان را کاهش میدهد، بلکه به آنها نشان می دهد شما قدر آنها را میدانید و برای حمایتشان ارزش قائلید.

Immy Smith (ارزش افرین خارجی) یکی از افراد موفق در این زمینه است و به خوبی علاقه خود را به حامیانش نشان می دهد. این موضوع باعث پیشرفت هر چه بیشتر و بهتر او شد.

متن او : ( اگر در سال 2018 از مطالب و فعالیت من راضی بوده اید، باید از طرفداران patreon من تشکر کنید چرا که آنها نقش بزرگی در این موفقیت داشتند و به من اجازه دادند تا به صورت مستقل بر روی هنر خود کار کنم و کارهای بهتر و بزرگتری انجام دهم! از همه شما ممنونم و از تمام کسانی که مرا تا کنون حمایت کرده اند تشکر و قدر دانی ویژه می کنم.)

چگونه ماباتو را تعریف کنیم

۳- جوایز و مزایای شان را به آنها یادآوری کنید

به مخاطبانتان یادآوری کنید که با عضویت و حمایت از شما از طریق “ماباتو” از چه مزایا و هدایایی بهرمند میشوند. مخاطبانتان از این کار بسیار خوششان می آید! تضمین میکنیم! چرا که به هر حال علت اصلی کمک های مالی آنها بهره مندی از همین موارد است.

Ali Cantarelli یک ارزش آفرین خارجی است او یکی از بهترین ارزش آفرینانی است که توانسته از این تکنیک به خوبی استفاده کند! او با ساخت کارت پستال های مخصوص حامیان به آنها مزایای حامی بودن را یادآوری می کند.

( فراموش نکنید که علاوه بر هدایای و مزایای آنلاین، هدایای  فیزیکی نیز وجود دارند که به صورت ماهانه و یا برای حامیان خیلی خاص میتوانید پست کنید!! )

چگونه ماباتو را تعریف کنیم

۴- پشت صحنه ها را در اختیار حامیان “ماباتو” قرار دهید

پیشنهاد ارائه دسترسی به پشت صحنه فعالیت ها به حامیان یک پاداش رایج میباشد، چراکه حامیان دوست دارند بدانند بیرون و درون زندگی ارزش افرین مورد علاقه شان چه اتفاق هایی رخ میدهد.

شما میتوانید یک بخشی از پشت صحنه خود را با همه مخاطبان خود به اشتراک بگذارید ، و به انها بگویید که به محض حامی شدن در “ماباتو” به همه ی پشت صحنه ها دسترسی خواهند داشت.

برای مثال، راب راجرز یک  قسمت از زندگی اش را با طرفداران توییتر خود به اشتراک می گذارد تا انها بدانند که اگر عضو پترئون شوند قرار هست به چه چیزهایی دسترسی داشته باشند.

(این یک قسمت از نقاشی‌های پشت صحنه و ریزه کاری هایی است که من با حامیان patreon خود به اشتراک می‌گذارم.)

چگونه ماباتو را تعریف کنیم

۵- با یادآوری مزایای سطح های حمایتی بالا حامیان خود را ترغیب به حمایت هر چه بیشتر کنید

شما به احتمال زیاد بهترین مزایا را برای بهترین حامیانتان در نظر می گیرید! بهترین حامیان نیز کسانی هستند که بیشترین کمک های مالی را به شما می دهند! پس بد نیست حامیان معمولیتان را ترغیب کنید تا در سطح های بالاتر شما را حمایت کنند! می توانید مزایای ویژه حامیان سطح بالا را به آنها نشان دهیداینکار باعث میشوند حامیان معمولی شما به فکر حمایت سطح های بالاتر بیافتند.

Amanda Palmer زمانی که از یک موزه هنری بازدید می کرد از این تکنیک استفاده کرد و عکس آثاری که برای حامیان مخصوص خود خریده بود را در صفحات خود به اشتراک گذاشت.

( من 35 کارت پستال از اثارهنری را خریده ام و می خواهم آنها را برای حامیان سطح بالای خود ارسال کنم! خیلی برایم جای سوال است که هنرمندان قدیمی مانند فریدا و دیگو چگونه از فروش آثار هنری خود کسب درآمد می کردند. چون خوده نقاشی کشیدن بسیار هزینه بر است! )

چگونه ماباتو را تعریف کنیم

Alex Brock با استفاده از شبکه های اجتماعی به طور دقیق برای مخاطبان خود توضیح میدهد که اگر حامی سطوح بالا شوند چه امتیازاتی نصیبشان میشود:

( در صورتی که شما برای سطح 5 دلار و یا بالا تر اقدام کرده باشید می توانید اثار من را دو هفته زود تر از بقیه افراد خریداری نمایید! )

چگونه ماباتو را تعریف کنیم

۶- پیشرفت های خود در “ماباتو” اعلام کنید

اجازه دهید همه، نه فقط حامیان تان در “ماباتو”، بدانند که شما به یکی از اهداف خود رسیده اید، هدف تازه ای تعیین کرده اید و یا تغییراتی در سطح های خود ایجاد کرده اید.

برای مثال،rachel lark  همه ی دست اورد های خودرا برای مخاطبین در توییتر اعلام می کند:

تنها 2 روز بعد از ایجاد صفحه ی پترئون خود به اولین هدفم دست پیدا کردم! حالا می توانم یک البوم  جدید ضبط کنم. یوهووو! و به یک سوم هدف دومم که ساخت یک موزیک ویدیوی جدید است،رسیده ام. می توانید من را اینجا حمایت کنید:

چگونه ماباتو را تعریف کنیم

Studio elan نیز برای اینکه مخاطبان خود را برای حمایت از سطح های جدید ترغیب کند، در توییر خود منتشر کرد:  ما سطح های جدید خود را در پترئون منتشر کردیم، مزایای هر سطح افزایش یافته است، و یک سطح  10  دلاری اضافه شده است لطفا آن را مشاهده کنید و به حمایت از آن فکر کنید.

چگونه ماباتو را تعریف کنیم

۷- درخواست مستقیم

یکی از بهترین راه های جذب حامی این است که مستقیما بگوییم: لطفا من را در ماباتو حمایت کنید. مهمترین مسئله در این باره موقعیت سنجی درست است. نباید هر روز درخواست خود را مطرح کنید و نباید مخاطبین خود را با درخواست مکرر حمایت مالی عاصی کنید، ولی این را به خاطر داشته باشید که انها می خواهند از شما حمایت کنند و اشکالی ندارد اگر درخواست کنید.

مکنزی از توییتر خود استفاده می کند تا به طرفداران خود یاداوری کند که در حمایت از او شریک شوند:

(در حمایت از پروژه من حتی به اندازه ی ماهی 1 دلار کمک کنید و به پشت صحنه های من دسترسی کامل داشته باشید.)

چگونه ماباتو را تعریف کنیم

Wicked Grounds در فیس بوک خود عکس هایی از مراحل انجام پروژه را منتشر میکند و به مخاطبین خود گوش زد میکند که هر  حمایتی  برای آنها و کارشان حائز اهمیت است :

“اگر کاری که wickedgrounds  در کار خود و فراتر از آن انجام می دهد، برای شما ارزش دارد، ما اکنون به # حمایت_شما  نیاز داریم. در حد توانتان ما را حمایت کنید. “

مهم نیست از کدام استراتژی برای گفتگو با مخاطبان خود استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که حامیان بالقوه و فعلی شما فقط مردم هستند. با آنها همانطور که با دوستان خود صحبت می کنید صحبت کنید و به خاطر بسپارید، آنها می خواهند از شما حمایت کنند، چرا که آنچه انجام میدهید ارزش حمایت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *