موفقیت در ماباتو

چگونه به عنوان یک ارزش آفرین در ماباتو به موفقیت برسید؟ – بخش اول

در سایت ماباتو، ما گاها از ابزار هایی حرف می زنیم که هدف از تولید آنها کمک به شما ارزش آفرینان است تا با استفاده از آنها بتوانید حامیان مناسب خود را پیدا کنید.

اما هدف اصلی ما کمک به شما برای تبدیل طرفداران عادیتان به حامیانتان است تا بتوانید از کمک های مالی آنها استفاده کنید و با سرعت بیشتری پیشرفت کنید. اما موفقیت و پیشرفت تعریف های متفاوتی دارند و در صورتی که تمام هدف ما بر روی موفقیت های مالی باشد، ممکن است از دیگر ابعاد موفقیت دور بمانیم. ما معتقدیم که ارزش آفرینان می بایست در تمام وجوه کاری خود به دنبال موفقیت باشند تا بتوانند از تک تک پیشرفت ها استفاده مفیدی را ببرند و با اینکار انرژی و انگیزه لازم را برای موفقیت های بعدی در خود بوجود بیاورند! چه در روزهای خوب و چه در روزهای بد!

نکته مهم: ما معتقدیم شما تنها زمانی احساس موفقیت می کنید که در ذهن خود بدانید که در واقع چه هدفی را دنبال می کنید. ایجاد یک مسیر مشخص در ابعاد مختلف کاری، اهداف و غیره به شما کمک خواهد کرد تا راحت تر بتوانید به آنها دست پیدا کنید. ما برای شما چند راه پیشنهادی قرار دادیم تا بتوانید با استفاده از آنها به این دقت و سادگی دست پیدا کنید. پس همین الان یک کاغذ و خودکار بردارید و هدف هایی که در ذهنتان هست بنویسید.

ما موفقیت را در چهار گروه دسته بندی کرده ایم:

موفقیت در تصویر بزرگ: اهداف بزرگ، داشتن تصاویر بزرگ در ذهن و موفقیت های غیر قابل تفکر.
موفقیت در اعداد: مقدار منابع مالی که نیاز دارید برای رسیدن به این تصویر بزرگ داشته باشید.
موفقیت در انجام کارها: تمامی تلاش های شما که در جهت رسیدن به هدف است.
موفقیت در حضور مداوم: تلاش های مداوم شما که شما را از یک فرد عادی به ارزش آفرین تبدیل می‌کند.

موفقیت در تصویر بزرگ

ما می دانیم که ارزش آفرینانی که به سایت ماباتو مراجعه می کنند در ذهن خود کسب و کار خود را ساخته و حال به دنبال شیوه ای برای معرفی و گسترش آن هستند. در ابتدای شروع یک کسب و کار در سایت ماباتو ما ارزش آفرینان را تشویق می کنیم که در ارتباط با چیزی که می خواهند شفاف و روراست باشند! یعنی به صورت کاملا ساده و شفاف بدانند که دقیقا به دنبال دستیابی به چه هدفی هستند. پس از اینکه در ارتباط با این موضوع فکر کردند از آنها می پرسیم:

موفقیت برای شما چه شکلی است؟

موفقیت در ماباتو

(ما درباره تصویر بزرگ موفقیت صحبت میکنیم، مانند بزرگ‌ترین موفقیتی که الان میتوانید برای خودتان تصور کنید چیست؟)

زمانی که از ارزش آفرینان سوال می کنیم که از نظر آنها موفقیت چیست جواب های آنها معمولا بسیار خاص است. برای مثال چند نمونه را برای شما نمایش می دهیم:

– می خواهم ماهیانه 5 میلیون درآمد داشته باشم.
– دوست دارم بتوانم برای آلبوم آینده منابع مالی کافی داشته باشم.
– دوست دارم بتوانم از کار کنونی ام استعفا دهم و بر روی علاقه ام تمرکز کنم.
– دوست دارم شرکت خودم را راه اندازی کنم.

شاید هدف هایی که در نظر گرفته اید در همان روز های اول قابل دسترسی نباشند اما وجود شفافیت در آنها به شما کمک می کند تا از موضوع دور نشوید!

موفقیت در ماباتو

(شفافیت و صداقت ابزار مهمی به شمار میروند; در این جا از این دو ابزار مهم استفاده کنید.)

موفقیت در اعداد

بسیاری از ارزش آفرینان با کمک ابزار های موجود در ماباتو به هدافی که برای خود تعیین کرده اند می رسند که این امر ممکن است روز ها، ماه ها و یا حتی سال ها به طول بکشد. در طول این زمان ارزش آفرینان تمام تلاش خود را می کنند تا از هیچ لحظه ای بیهوده نگذرند و بیشترین تلاش را برای رسیدن به اهداف خود نشان دهند. بسیار غیر معقول است اگر ارزش آفرینی در همان روز اول شروع تجارت خود به اهداف خود دست پیدا کند! و به همین دلیل است که وجود اهداف کوچکتر یکی از بایدهای رسیدن به اهداف بزرگتر است. در تجارت به اهداف به صورت سالیانه، ماهیانه و یا حتی روزانه نگاه می شود و ما نیز به ارزش آفرینان پیشنهاد می کنیم که چنین شیوه ای را برای اهداف کوچک خود در نظر بگیرند. ممکن است هدف کوچیک روزانه شما اصلی ترین علت دستیابی به بزرگترین هدفتان باشد!
ممکن است با خود بگویید (سال دیگر همین موقع از کارم استعفا می دهم و بر کار های خلاقانه خودم تمرکز می کنم!)

موفقیت در ماباتو

این عالی است! حال فقط می بایست این هدف را به صورت ریزتر برای خود برنامه ریزی کنید. یعنی باید تعیین کنید به چه مقداری درآمد نیاز دارید تا بتوانید با استعفا دادن از کار خود دچار شرایط بدی نشوید. برای مثال بیایید فرض کنیم که یک ارزش آفرین به درآمد ماهیانه 5 میلیون نیاز دارد و باید در یکسال هزار عضو را در صفحه خود داشته باشد تا بتواند ازشغل خود استعفا دهد.

موفقیت برای آنها به صورت زیر تعریف می شود:

– پایان سال: 5 میلیون در هر ماه و هزار طرفدار یعنی ماهیانه پرداخت 5 هزارتومان توسط هر عضو.
– فصل به فصل: 1.250 هزار تومان افزایش منابع مالی و رشد 334 نفری در اعضا.
– ماهیانه: رشد مالی 500 هزارتومان در هر ماه و افزایش تعداد اعضا به صورت ماهیانه باید تقریبا 84 نفر باشد.

که بدین معنی است که در صورت شروع از صفر اهداف ماهی به صورت زیر خواهند بود:

ماه اول = 84 عضو / 500 هزار تومان

ماه دوم = 168 عضو / 836 هزار تومان

ماه سوم = 252 عضو / 1.254 هزار تومان

ماه چهارم = 336 عضو / 1.672 هزار تومان

ماه پنجم = 420 عضو / 2.090 هزار تومان

ماه ششم = 504 عضو / 2.508 هزار تومان

ماه هفتم = 588 عضو / 2.926 هزار تومان

ماه هشتم =672 عضو / 3.344 هزار تومان

ماه نهم = 756 عضو / 3.762 هزار تومان

ماه دهم = 840 عضو / 4.180 هزار تومان

ماه یازدهم = 924 عضو / 4.598 هزار تومان

ماه دوازدهم = 1008 عضو / 5 میلیون تومان

شاید در ابتدا اعداد و ارقامی که بدست آورده اید برایتان اندکی ترسناک باشند! که گاهی واقعا هم ترسناک هستند. ما می دانیم که این روش، بهترین و موثرترین روش نیست و شاید تعداد زیادی از ارزش آفرینان اصلا از این روش برای محاسبات مالی خود استفاده نکنند، در صورتی که این حجم از اعداد و ارقام ذهن شما را مختل می کنند و تمرکز شما را از بین می برند می توانید همین الان از این مرحله عبور کنید و در ادامه زمانی که آمادگی لازم را داشتید دوباره برگردید تا این قدم ها را طی کنید. همچنین ما شما را تشویق می کنیم که از اعداد و ارقام ترسی نداشته باشید و از این موقعیت استفاده کنید و این اهداف را به صورت یک چالش برای خود ببینید. درنظر داشته باشید که تجارت بالا و پایین دارد و بعضی ماه ها ممکن است دست یابی به اهداف معین شده از بقیه ماه‌ها سخت‌تر باشد. موفقیت ها را جشن بگیرید و اجازه دهید تا همین موفقیت ها بر روی دیدی که از هدفتان دارید تاثیرگذار باشد.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

چگونه به عنوان یک ارزش آفرین در ماباتو به موفقیت برسید؟ – بخش دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *