چه کارهایی باید انجام بدهید تا درآمد ماهانه قابل قبولی از طریق ماباتو داشته باشید؟

اگر هر یک از جملات زیر برای شما آشناست، مطلب خوبی را برای مطالعه انتخاب کرده اید. هر ارزش آفرینی روزی با کسب درآمد مواجه خواهد شد و چگونگی انجام اینکار، می تواند کسب و کار شما را تغییر دهد!

(اگر از کارم انصراف می دادم و وقت بیشتری داشتم، می توانستم یک کسب و کار تمام وقت راه بیاندازم)
(آیا تولید این حجم از محتوا برای دستاوردی که در آینده خواهم داشت ارزش دارد؟)
(احساس می کنم تبلیغات و اسپانسر ها بر روی مسیر هنری من تاثیر گذاشته و از هدفم دور شده ام)
(من احتیاج به درآمد بیشتری دارم تا بر تبلیغات تکیه نکنم)

در این مقاله، می خواهیم به شما مدل عضویت را معرفی کنیم که یکی از موثر ترین روش های ممکن برای ارزش آفرینان مستقلی است که می خواهند مبلغ قابل پیش بینی را به صورت ماهیانه کسب کنند. با مدل عضویت می‌توانید مستقیما از مخاطبان خود درآمد پیدا کنید بدون اینکه نیازی به تبلیغ و یا فروش داشته باشید.

چند مثال:

– اندی، مایک، جیسون و بروکس که در پترئون (نمونه خارجی ماباتو) فعالیت خود را انجام میدهند. یک پادکست مستقل راه انداخته اند و در پادکستشان در مورد فوتبال فانتزی صحبت می کنند. درآمد حاصل از اینکار هر چهار نفر آنها را به صورت کامل پشتیبانی می کند.

– کتی مورتون که یک درمان شناس موفق در پترئون (نمونه خارجی ماباتو) است، کار خود را که در دو شیفت انجام می شد رها کرد تا بر روی کانال یوتویوب خود تمرکز کند.

– ایندی، فلو، تونی، مارکوس و جولیان یک نمایش در یوتویوب ساختند و در آن در ارتباط با جنگ جهانی اول صحبت کردند. این نمایش توانست آن ها را به دور دنیا ببرد.

می توانیم مثال ها را ادامه دهیم، اما مفهوم کلی برایتان توصیف شد!

پس بگذارید از شما یک سوال کنیم: اگر گروه کوچکی از طرفدارانتان که بیشتر از بقیه شما را تشویق می کنند در مسائل مالی نیز به شما کمک کنند چه احساسی خواهید داشت؟ اینکار برای زندگی شما چه معنی خواهد داشت؟ وقت آزاد بیشتر؟ آزادی بیشتر؟ شانس فعالیت در شغل مورد علاقتان؟ و یا کلا برنامه های دیگر؟
برمنر موریس – مدیر قسمت شراکت ارزش آفرینان پترئون (نمونه خارجی ماباتو) – و تیم او صد ها ارزش آفرین را از طریق آموزش هایشان پرورش داده اند. مشاوره های آنها به ارزش آفرینان آموزش می دهد که چگونه کار های موفق و متفاوتی انجام دهند تا درآمد ماهانه آنها روز به روز افزایش یابد.

کار آنها موفق سازی ارزش آفرینان است که شامل هنرمندان، یوتیوبر ها، پادکسترها، نویسنده‌ها و غیره است. ادامه این متن به معرفی قدم به قدمی است که می‌توانید برای افزایش درآمد خود به صورت ماهیانه و با عضویت از آنها استفاده کنید.

قدم اول: توانایی خود را برای وقت گذاشتن بر روی سطح های عضویت بسنجید.

مدل عضویت در سطح ها نیازمند سرمایه گذاری زمان است. هم از طرف ارزش آفرین و هم از طرف کاربران! هر ارزش آفرینی آمادگی دنبال کردن مدل عضویت را ندارد و هر طرفداری هم آمادگی ارتباط با اینگونه چیزها را ندارد. بگذارید ببینیم آیا شما توانایی ادامه را دارید یا خیر.

معنی عضویت چیست؟

زمانی که شما به بزرگترین طرفداران خودتان پیشنهاد عضویت می دهید، درخواست اهدا و کمک نمی کنید ! در واقع شما اصلا از آنها درخواست کمک مالی نمی کنید.

ترجمه تصویر: زمانی که شما کسب و کار خود را به صورت عضویت برای سطح ها شروع می کنید، با طرفدارانتان وارد یک تبادل ارزش در مقابل ارزش می شوید.

درخواست اهدا و کمک از طرفدارانتان فقط مقداری می تواند برای شما پیشرفت داشته باشد. فقط حدود یک درصد طرفدارانتان دوست خواهند داشت تا برای محتوایی که شما به صورت رایگان قرار می دهید هزینه ماهیانه بپردازند. این تعداد در مقابل تمام رقبای شما بسیار اندک است. هر چه در دنیای هنر شما فردی با استعداد تر معرفی شوید، پول بیشتری از طرفدارانتان کسب خواهید کرد. بنابراین، باید راهی پیدا کنید تا بتوانید پول بیشتری بدست آورید.

می توان مشاهده کرد ؛ که با دادن چیزی بیشتر از یک کار معمولی به این درصد کم از طرفداران، می توانید این یک درصد را به ده تا پانزده درصد افزایش دهید. اگر بتوانید به این رابطه عمق بیشتری دهید و با طرفدارانتان تعهد بیشتری داشته باشید می توانید تا پانزده درصد از تعداد طرفدارانتان را قانع کنید تا در مسائل مالی به صورت ماهیانه به شما کمک کنند.

اما ابتدا باید تصمیم بگیرید که آیا طرفدارانتان آمادگی این تغییرات را دارند یا خیر !

درآمد قابل قبول ماهانه

قدم دوم: تعیین کنید که موفقیت برای شما چگونه تعریف می شود

تعیین درآمد ماهیانه بوسیله مدل عضویت سطح ها زمان زیادی را از کار الان شما خواهد گرفت و تعیین خواهد کرد که در آینده چه کاری انجام خواهید داد. به زبانی دیگر می توان گفت: اگر می خواهید زمان، انرژی و احساستان را صرف این پروژه کنید اول مطمئن باشید که این پروژه ارزشمند باشد ! زمانی که این حق اشتراک را مد نظر قرار می دهید، شاخص های خود را تعیین کنید: انجام اینکار بقیه تصمیم ها را برای شما راحت می کنند و به راحتی شما را راهنمایی می کنند. منظور از شاخص ها در واقع بررسی تمامی جوانب کاریست که میخواهید به صورت جدی در ماباتو آغاز کرده و کسب درآمد کنید.

قدم سوم: هدف خود را به گونه ای تعیین کنید که بتواند تلاش های شما را توصیف کند.

دوست دارید درآمد ماهیانه شما چقدر باشد تا بتوانید کار های ارزشمند دیگر را انجام دهید؟ می خواهید با چند نفر از طرفدارانتان در تعامل باشید؟ جدا از اینکه چه چیزی به شما انگیزه می دهد، مهم این است که تعیین کنید چه مراحلی لازم است طی شود تا شما به هدف مد نظر خود برسید. برای یک ارزش آفرین مستقل این درآمد می تواند چیزی در حدود دو میلیون در هر ماه باشد. اگر شما یک تیم بازیگری هستید که هر هفته فیلم های کمدی منتشر می کنید، رقم درآمد مورد نیاز می تواند بیشتر باشد. شاید چیزی در حدود ماهی ده ملیون تومان در هر ماه.

به صورت جایگزین، می توانید تعدادی طرفدار را تعین کنید – مثلا 200 نفر – که می خواهید با آنها به صورت فعال در ارتباط باشید. شاید بخواهید با ده درصد افرادی که کامیک های شما را مطالعه می کنند در ارتباط باشید و از آنها برای رسیدن به اهدافتان استفاده کنید. تعیین این درصد می تواند به شما کمک کند تا برای این درصد از طرفدارانتان چه چیز مهمی را پیشنهاد دهید و آنها را عضو سطح های خود کنید.

اگر هدف شما کوچک است، بهتر است به مزایای کم هزینه تر فکر کنید و بازه محدودی از زمان خود را به اینکار اختصاص دهید.
اگر هدف شما بزرگ است، باید تعداد طرفداران بالایی داشته باشید و یا باید زمان خیلی زیادی را برای رسیدن به این هدف صرف کنید. هر چه بیشتر طرفداران خود را بشناسید، می توانید هدف واقع گرایانه تری را برای خودتان در نظر بگیرید.

دست به کار شوید:

تعین کنید چه سطحی از شراکت و یا درآمد برای شما از طرف طرفدارانتان به قدر کافی ارزشمند است.

قدم چهارم: برای خودتان هدف تعیین کنید

توجه: منظور از هدف، شاخص های شخصی است که شما برای کسب و کارتان انتخاب کرده اید.
بعد از اینکه به اولین هدف مالی خودتان رسیدید چه می شود؟ برای مثال دستیابی به درآمد یک میلیون در ماه به شما اجازه انجام چه کار جدیدی را می دهد؟ درآمد ماهانه ده میلیون تومان چطور؟ بسیاری از ارزش آفرینان استفاده از اهداف مالی پشت سر هم را بسیار کارآمد می دانند ! یعنی در ابتدا اهداف کوچکی را برای خود در نظر می گیرند و سپس با رسیدن به هر هدف، هدف بعدی را بزرگتر می کنند.

اگر شما پادکست می سازید: این بدین معنی است که در طول زمان باید نمایش های بزرگتری را آماده کنید.

اگر موسیقی تولید می‌کنید: این بدین معنی است که باید آثار خود را به صورت مخصوص برای خود تولید کنید.

اگر هنرمند کامیک هستید: این بدین معنی است که باید هنرمندان دیگری را استخدام کنید چرا که باید محتوای بیشتری تولید کنید. 

ترجمه تصویر: با رسیدن به تعداد اهداف زیاد حتی می توانید از کار روزانه خود انصراف دهید و علاقه خود را دنبال کنید و توسط طرفداران مشتاقتان پشتیبانی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *