درآمدزایی از اینترنت – چگونه از اینترنت درآمد داشته باشم؟

در حال حاضر اینترنت در زندگی ما نقش بسیاری ایفا می‌کند. انجام کارهای بانکی، پیگیری اخبار و اتفاقات جهان و دسترسی به حجم زیادی از اطلاعات، از جمله کارهایی هستند که اینترنت انجام آن‌ها را برای ما ساده‌تر کرده است.

بنابراین در شرایط فعلی و باوجود همه‌گیری ویروس کرونا، فعالیت در فضای آنلاین و درآمد داشتن از اینترنت بیشتر از گذشته به دغدغه‌ی افراد بسیاری در سراسر جهان تبدیل شده است.

اما چنین موضوعی می‌تواند باعث ترس و وحشت افرادی شود که برای اولین بار با آن مواجه می‌شوند.

چرا که باتوجه به وجود پلتفرم‌ها، وبسایت‌ها و حتی شبکه‌های اجتماعی بسیار در زمینه کسب درآمد آنلاین، انتخاب یک فضای مناسب برای فعالیت کار سخت و دشواری است.

ضمنا به این نکته نیز توجه کنید که در صورت انتخاب یک فضای مناسب، هیچ یک از آن‌ها شما را یک شبه پول دار نخواهند کرد.

سپس فعالیت در چنین فضاهایی به پیش نیازهای دیگری مانند آشنایی با فضای آنلاین و اینترنت، شناخت کافی نسبت به شبکه های اجتماعی، توانایی کار با ابزارهای آنلاین و آشنایی با موتورهای جستجو نیاز دارد.

برای مثال همانظور که شما برای با سواد شدن نیاز دارید تا ابتدا با کلمات و اعداد آشنا شوید و سپس با کاربرد آن‌ها در جملات و محاسبات پیچیده ریاضی آشنا شوید.

معمولا در گذشته کسب درآمد و داشتن یک منبع درآمدی ثابت به استفاده از روش‌ها و شیوه‌های آفلاین (بدون نیاز به اتصال به اینترنت) و فیزیکی محدود بوده است.

اما امروزه باوجود همه‌گیری ویروس کرونا انجام چنین فعالیت‌هایی تقریبا غیرممکن است.

به همین دلیل اینترنت این امکان را به ما می‌دهد تا بدون نیاز به انجام هرگونه فعالیت فیزیکی، درآمد داشته باشیم و حتی به منبع درآمدی ثانوی فکر کنیم.

بنابراین اگر می‌خواهید برای اولین بار شروع به فعالیت در فضای آنلاین کنید و در کنار فعالیت‌تان درآمد هم داشته باشید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

به عنوان فردی مبتدی چگونه می‌توانم از اینترنت درآمد داشته باشم؟

افراد بسیاری تصور می‌کنند که درآمد آنلاین برای کسانی مناسب است که معمولا شغل ندارند یا تمایلی چندانی به فعالیت فیزیکی و حاضر شدن در محل کار خود ندارند.

اما روی صحبت ما در این مقاله افرادی مانند خانم‌های خانه دار، دانش آموزان و دانشجویان و فریلنسرهایی هستند که روزانه تلاش می‌کنند با انتشار پست در شبکه‌های اجتماعی مختلف، نوشتن مقالات وبلاگ و انجام پروژه‌هایی کسب درآمد کنند.

همه‌ی ما داستان‌های بسیاری از افراد موفق شنیده ایم اما آیا یک بار از خودمان پرسیده‌ایم که آن‌ها چگونه به موفقیت رسیده‌اند؟

تمام این افراد هم لحظه‌ای که برای اولین بار با فضای آنلاین و اینترنت مواجه شدند، هیچ ایده‌ای برای آن نداشتند.

پس اگر می‌خواهید بدانید که چگونه از اینترنت درآمد داشته باشید، در قدم اول توانایی و مهارت‌های خودتان را یادداشت کنید.

افراد بسیاری بدون آنکه بدانند چه مهارت‌ها و توانایی‌هایی دارند، وارد فضای آنلاین و اینترنت می‌شوند اما اگر همین افراد بدانند که چگونه به درستی از مهارت‌ها و توانایی‌های خود در این فضا استفاده کنند، کسب درآمد آنلاین ایده‌ی بسیار خوبی برای آن‌ها خواهد بود.

به عنوان مثال تصور کنید، یک خانم خانه‌دار توانایی بالایی در آشپزی و تهیه کیک‌ها و شیرینی‌های خانگی دارد.

این خانم می‌تواند در هنگام درست کردن یک کیک خانگی، از کارهایی که برای تهیه این کیک انجام می‌دهد فیلم بگیرد و آن را در فضای آنلاین قرار بدهد.

بنابراین راهی که پیش روی این خانم قرار دارد انتشار محتواهای خود در شبکه‌های اجتماعی یا پلتفرم‌های کسب درآمد از محتوا است.

اما به دلیل اینکه شبکه‌های اجتماعی هرگز گزینه‌ی مناسبی برای کسب درآمد از محتوا نیستند. پلتفرم انتشار و کسب درآمد از محتوایی مانند ماباتو این امکان را به این خانم می‌دهد تا هم بتواند محتوای خود را رایگان منتشر کند و هم از آن‌ها درآمد داشته باشد.

بنابراین با استفاده از این توانایی و مهارت این خانم به سادگی می‌تواند از آشپزخانه‌ی خود کسب درآمد کند.

برای آشنایی بیشتر با پلتفرم ماباتو کلیک کنید.

در ادامه ۱۰ روش برای کسب درآمد از اینترنت را مورد بررسی قرار می‌دهیم که هرشخصی می‌تواند بسته به توانایی و مهارت‌های خود آن‌ها را انتخاب کند.

۱- نویسندگی مستقل :

نویسندگی مستقل (Freelance Writing) یکی از ساده‌ترین روش‌های کسب درآمد از اینترنت است. چرا که برای شروع چنین کاری شما نه نیاز به وبسایت یا چیز دیگری دارید. ضمنا این روش در بلند مدت می‌تواند درآمد بیشتری برای شما ایجاد کند.

زیرا همیشه تقاضا برای محتوا وجود دارد بنابراین با پیشرفت در این زمینه شما می‌توانید در مراحل بعدی با نوشتن مقالات و وبلاگ نویسی درآمد خود را افزایش بدهید.

۲- فروش ابزار و کالای دست دوم :

راه دیگری برای کسب درآمد از اینترنت، فروش ابزار و کالاهای دست دوم است. راهی که خانم‌های خانه‌دار می‌توانند از آن برای کسب درآمد از اینترنت استفاده کنند.

برای مثال عضویت در گروه‌ها و وبسایت‌های خرید و فروش ابزار دست دوم، فضای مناسبی برای انجام چنین کاری است.

یکی از اقلام دست دوم پرفروش در فضای آنلاین و اینترنت کتاب است. در قفسه‌ی کتابخانه‌ی خود جستجو و کتاب‌هایی را پیدا کنید که قبلا از آن‌ها استفاده کرده‌اید.

شاید کتابی که در زمان کودکی‌تان می‌خواندید، می‌تواند کتاب ارزشمندی برای شخص دیگری باشد که از آن برای خواباندن فرزندان خود استفاده کند.

۳- مربی و مشاور :

اگر مهارت و توانایی خاصی دارید، اینترنت و فضای آنلاین می‌تواند فرصت خوبی برای شما باشد. البته میزان درآمد شما به نوع فعالیتی که انجام می‌دهید وابسته است.

به عنوان مثال شخصی که در زمینه مربی و مدیر اجرایی یک تیم فعالیت می‌کند، به‌طور میانگین چیزی در حدود ۱۰ میلیون تومان درآمد دارد. در حالی که یک مشاور کسب و کار می‌تواند ساعتی ۷ میلیون تومان درآمد داشته باشد.

از سوی دیگر مشاوران خانواده نیز می‌توانند تقریبا ساعتی ۵ میلیون تومان درآمد داشته باشند.

البته در این حوزه شما زمانی می‌توانید جلسه‌ای ۳۰ میلیون تومان درآمد داشته باشید که تونی رابینز (مربی انگیزشی و مشاور سبک زندگی خوب) باشید.

۴- نوشتن کتاب :

این امکان برای هر شخصی وجود ندارد، زیرا توانایی نویسندگی و نوشتن، مهارتی نیست که همه‌ی ما آن را داشته باشیم. اما اگر تسلط کافی نسبت به دستور زبان فارسی دارید و به‌طور منسجم می‌توانید افکارتان را بسط بدهید، شما در حال حاضر جز ۲۰ درصد از نویسندگان برتر جهان هستید.

۵- بازاریابی همکاری محور (Affiliate Marketing) :

در این روش کسب درآمد از اینترنت شما بازهم نیازی به وبسایت یا ابزار ویژه‌ی دیگری ندارید.

از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف، خرید محصول و کالایی خاص را به دوستان و اعضای خانواده خود توصیه کنید. در این صورت اگر آن‌ها این محصولات و کالاها را خریداری کنند، شما درآمد کمی کسب خواهید کرد.

به علاوه شما می‌توانید سایر محصولات و کالاهایی که قبلا استفاده کرده‌اید و از آن راضی بوده‌اید را هم پیشنهاد بدهید. به این ترتیب شما محصول و کالا را بدون آنکه برای شما زحمتی داشته باشد، تبلیغ کرده‌اید.

۶- شرکت در نظرسنجی‌ها :

این کار شاید به نظر آزاردهنده باشد، اما فقط برای کسانی مناسب است که می‌خواهند در اوقات فراغت خود درآمد هم داشته باشند.

شرکت در نظرسنجی‌ها می‌تواند درآمد خوبی برای شما داشته باشد. به خصوص در کشورهای انگلیسی زبان شما می‌توانید با انجام چنین کاری تا ۷ میلیون تومان درآمد داشته باشید.

۷- دستیار مجازی :

فعالیت به عنوان دستیار مجازی در وبسایت‌های کوچک، می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای کسب درآمد از اینترنت باشد.

این کسب و کارها به دلیل اینکه تازه شکل گرفته‌اند و هنوز فعالیت‌ چندانی انجام نداده‌اند، برای مدیریت و پاسخ به تماس‌ها، ایمیل‌ها و درخواست‌هایی که برای آن‌ها ارسال می‌شود، به دنبال استخدام فردی به عنوان دستیار مجازی هستند.

درآمد دستیاران مجازی نسبتا خوب است اما در سطح بالاتری درآمد این افراد می‌تواند به چیزی در حدود ۱ تا ۳ میلیون تومان برسد.

۸- تدریس خصوصی آنلاین :

در شرایط کنونی و همه‌گیری ویروس کرونا که اکثر مردم دیگر تمایلی به انجام فعالیت‌های اجتماعی ندارند و کم‌تر حاضر می‌شوند که در مکان‌های عمومی جمع بشوند، تدریس خصوصی آنلاین روش مناسبی برای کسب درآمد از اینترنت خواهد بود.

هم‌چنین باتوجه به اینکه مخاطبان شما، جوانان و نوجوانان هستند، استفاده از چنین سرویسی می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا در زمان همه‌گیری ویروس کرونا و باوجود عدم حضور در مدارس و دانشگاه‌ها، از درس و تحصیل خود عقب نمانند.

۹- آزمایش نسخه اولیه نرم‌افزار یا اپلیکیشن موبایل (Beta Tester) :

بسته به نوع توانایی‌ها و مهارت‌های هرفرد، می‌توان به سادگی متوجه شد که آن شخص می‌تواند از پس کار با کدام نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های موبایل بربیاد.

اما شما می‌توانید به عنوان یک آزمایش کننده نسخه‌ی اولیه یک نرم‌افزار و اپلیکیشن موبایل، آن را از جنبه‌های مختلفی مانند رابط کاربری، امکانات و نحوه‌ی کارکرد هریک از کلیدها و ویژگی‌ها مورد بررسی قرار دهید.

بنابراین در زمان عرضه‌ی محصول به بازار، شرکت یا کسب و کار مطمئن خواهد بود که محصولی بی عیب و نقصی در دسترس عموم مردم قرار می‌گیرد.

البته درست شبیه به شرکت در نظرسنجی‌ها، این کار نیز نیاز به مشارکت مدوام و مستمر شما دارد. چرا که هر لحظه تیم سازنده‌ی آن نرم‌افزار یا اپلیکیشن باید با توجه به بازخوردها و نظرات شما محصول خود را بهینه‌تر کند.

۱۰- ثبت دیدگاه و بازخورد :

تمام نظرات و دیدگاه‌هایی که هنگام خرید محصول به آن‌ها توجه و هریک را مطالعه می‌کنید، می‌تواند برای شما درآمد ایجاد کند.

چرا که شرکت و کسب و کارهایی بسیاری وجود دارند که به افرادی بابت ثبت دیدگاه، نظر و بازخورد خود نسبت به محصولی که از آن‌ها خریداری کرده‌اند، پول پرداخت می‌کنند.

سخن پایانی، نتیجه‌گیری :

البته شکی نیست که روش‌ها و شیوه‌های زیادی برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد اما متاسفانه هرگز هیچ‌کسی حتی یکی را انتخاب و از آن استفاده نمی‌کند.

درست است که برای کسب درآمد از اینترنت هم راه ساده و هم راه سخت وجود دارد اما این به خود شما بستگی دارد که کدام یکی از این راه‌ها را انتخاب می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *