چگونه در زمان همه‌گیری کرونا حامیان خود را حفظ کنید ؟

وقتی صحبت از بلایایی مانند همه‌گیری کرونا می‌شود، ارزشمندترین افراد جامعه اشخاصی هستند که خلق ارزش می‌کنند.

آن‌ها در ثبت وقایع تاریخی به ما کمک می‌کنند، زندگی در زمان حال را به ما یادآور می‌شوند و فضایی را برای ما ایجاد می‌کنند تا کمی  بر احساسات خود در مورد اتفاقاتی که برای سایر افراد جامعه، دوستان و اطرافیان ما رخ می‌دهد، مسلط باشیم و با آن‌ها کنار بیاییم.

همه‌گیری کرونا، تهدیدی جدی برای تمام افراد جهان.

از آنجایی که همه‌گیری کرونا به تهدید جدی برای مردم سراسر جهان تبدیل شده است، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، تعطیلی برخی مشاغل و کسب و کارها و قرنطینه خانگی، همگی راهکارهایی برای متوقف کردن و کند کردن روند شیوع این بیماری هستند.

با این حال چنین محدودیت هایی بیشتر به افرادی آسیب می‌رساند، که درآمد آن‌ها مستقیما به فعالیت‌های دسته جمعی و حضور در مکان‌های عمومی وابسته است.

به عنوان مثال موزیسین‌ها به دلیل اینکه بخشی از درآمد آن‌ها وابسته به برگزاری کنسرت‌ها و تئاترهای موزیکال است، با مشکلات فراوانی مواجه شده‌اند.

بنابراین در چنین شرایطی حمایت از این قبیل هنرمندان، تولیدکنندگان محتوا و در کل اشخاصی که در زمینه تولید ارزش فعالیت می‌کنند، نه تنها باعث می‌شود تا از این بحران سریع‌تر عبور کنیم، بلکه به این افراد کمک می‌کند تا منبع درآمدی برای خود ایجاد کنند.

در ادامه راهکارهایی به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید حمایت طرفداران و مخاطبانتان را با وجود همه‌گیری کرونا همچنان همراه خودتان داشته باشید.

۱- استفاده از سایر رسانه‌های ارتباطی را در برنامه روزانه خود قرار بدهید.

به عنوان مثال برقراری ارتباط زنده تصویری، ارسال کارتهای هدیه و عرضه محصولات تجاری، همه راه‌هایی هستند تا شما بتوانید با جلب توجه مخاطب، از سمت آن‌ها حمایت شوید.

در حقیقت طرفداران و مخاطبانتان می‌خواهند به شما کمک کنند بنابراین با ارائه و پیشنهاد چنین گزینه‌هایی به آن‌ها اجازه بدهید تا خودشان تصمیم بگیرند که چگونه از شما حمایت کنند.

۲- به طرفدارانتان این امکان را بدهید تا بتوانند به محتواهای جذاب شما دسترسی داشته باشند.

شما می‌توانید با پیشنهاد هدایا و پاداش‌های مختلفی در سطح های اشتراکی‌تان در چنین شرایطی همچنان ارتباط خود را با طرفدارانتان حفظ کنید.

به عنوان مثال یک ویدیو یا یک قطعه موسیقی عرضه رسمی نشده، فایلی حاوی اطلاعات و مواردی که در محتوای شما وجود دارد، نسخه ثانویه و تکمیل نشده‌ای از محتوای‌تان، ویدیوهای پشت صحنه، از جمله هدایا و پاداش‌هایی هستند که طرفدارانتان را به تعامل داشتن با شما در چنین شرایطی تشویق می‌کند.

البته باوجود همه‌گیری ویروس کرونا و محدودیت‌های مربوط به انجام فعالیت‌های اجتماعی و نیز حضور در مکان‌های عمومی، انجام چنین کاری بسیار برای شما مفید خواهد بود.

در حال حاضر باوجود پلتفرم‌های بسیار در زمینه انتشار محتوا، حس عدم اطمینان در افراد بسیاری وجود دارد تا مناسب‌ترین پلتفرم برای شروع فعالیت خود انتخاب کنند.

اما اگر مشتاق به فعالیت در چنین پلتفرم‌هایی هستید، پلتفرم ماباتو فضای بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

ماباتو چیست ؟

پلتفرم ماباتو در حقیقت فضای مناسبی در اختیار تولیدکنندگان محتوا، هنرمندان، موزیسین‌ها و در کل افرادی که به نوعی ارزشی خلق می‌کنند.

پلتفرم ماباتو این امکان را به این افراد می‌دهد تا با استفاده از مدل درآمدی اشتراکی، ضمن درآمد داشتن از محتواهای خود، با استفاده از هدایا و پاداش‌هایی در شرایط بحرانی مانند همه‌گیری ویروس کرونا همچنان حمایت طرفدارانشان را همراه خود داشته باشند.

برای استفاده از امکان هدیه و پاداش، شما باید در صفحه شخصی ماباتو خود، سطح‌های اشتراکی ایجاد کنید.

برای آشنایی بیشتر با چگونگی ایجاد سطح در ماباتو می‌توانید مقاله را زیر را مطالعه کنید.

چگونه در ماباتو سطح ایجاد کنم؟

۳- فعالیت‌های خود مراقبتی را تمرین کنید و محدودیت‌هایتان را بشناسید.

مهمتر از تمامی مراحل بالا، توجه به سلامتی جسمی و روانی‌تان است. حتما برای اوقات فراغت و ایجاد وقفه در فعالیت خود برنامه‌ریزی کنید.همیشه زمان‌هایی را به کارکردن و انجام فعالیت‌های خود اختصاص بدهید که انرژی لازم برای آن کار را دارید.

در غیر اینصورت و نداشتن انرژی لازم برای انجام فعالیت خود، هرگز مشغول به انجام کاری نشوید و استراحت کنید.

احساس پوچی کردن و خستگی ذهن کاملا واقعی است و باعث عدم خلاقیت بیشتر در زمان انجام کارهای‌تان می‌شود.

اختصاص زمانی برای استراحت و تمرکز روی سلامتی‌تان، همیشه امری واجب و حیاتی است. در حقیقت شخصی می‌تواند این موضوع را درک کند که فعالیت شما را دوست دارد و برای آن ارزش قائل است.

سخن پایانی، نتیجه‌گیری :

باوجود اینکه همه‌گیری ویروس کرونا باعث شده است تا شور و اشتیاق افراد بسیاری در سراسر جهان به انجام فعالیت‌های عمومی و اجتماعی کاهش پیدا کند،

اما استفاده از راهکار و روش‌هایی می‌تواند کمک کند تا این حس را مجدد در آن‌ها ایجاد کنید و به حمایت از فعالیتی تشویق کنید که دوستش دارند و عاشق آن هستند.

شاید به نظر عجیب باشد، اما اگر کاری هم در این راستا انجام ندهید، حس حمایت از فعالیت شما در طرفدارانتان کم کم ازبین می‌رود و شاید به کلی شما را فراموش کنند و حتی در صورت پایان همه‌گیری دیگر تمایل چندانی به حمایت از فعالیت شما نشان نخواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *